İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BU YÜCE RUHA DÜNYA ŞAHİT

Türk Milleti’nin terör örgütü FETÖ/ PDY’ye ‘Ya istiklal, ya ölüm’ ruhuyla haddini bildirdiğini vurgulayan Rektör Kavuncu, hainlerin eline geçen tankların ve topların önünde duran şanlı ve aziz milletin; devletimizi hiç kimsenin yıkamayacağını bir kez daha tüm dünyaya gösterdiğini ve “Bu yüce ruha tüm dünyanın şahit olduğunu belirtti

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle basın açıklamasında bulundu.

Bundan tam 5 yıl önce milletin meydanlara ‘Ya istiklal, ya ölüm’ ruhuyla inerek, terör örgütü FETÖ/ PDY’ye haddini bildirdiğini vurgulayan Rektör Kavuncu, “Tarihimiz; milletimizin düşmanlara karşı bağımsızlığını nasıl koruduğunu gösteren destanlarla doludur. Bunlardan bir tanesi 15 Temmuz destanımızdır” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz’da, gözünü kırpmadan, korku nedir bilmeden, hainlerin eline geçen tankların ve topların önünde duran şanlı ve aziz milletin; devletimizi hiçbir kimsenin yıkamayacağını bir kez daha tüm dünyaya gösterdiğini belirten Kavuncu, “Bu yüce ruha tüm dünya şahit olmuştur” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün, sadece ülkemiz için değil tüm dünya için önemli bir gün olduğuna dikkat çeken Rektör Kavuncu, “KSBÜ olarak, o geceyi hafızamızda tekrar canlandırmak ve bunun anlamını, gelecekte bizleri bekleyen tehlikeleri tekrar hep birlikte gözden geçirmeyi vazife olarak görüyor; öğrencilerimizi vatan, bayrak, devlet, birlik ve beraberlik değerlerinin üstünlüğünü ile yetiştiriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz vatan savunmasında gözünü kırpmadan seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum”şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir