İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İNANCIN İŞGALE KARŞI DİRENİŞİ: 15 TEMMUZ

15 Temmuz FETÖ kalkışmasının 5’inci yılında şehitleri rahmetle yad ededen MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “15 Temmuz; inancın, işgale karşı kahramanca direnişidir. Türk milleti ihanete geçit vermemiş, Allah’ın izniyle sonsuza kadar da vermeyecektir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kürsüsünde Kütahya’nın turizm potansiyeli hakkında açıklamalarda bulundu,  yatırımcıları ve turistleri Kütahya’ya davet etti

Kütahya’nın yer altı ve yer üstü kaynakları, termal suları, el sanatları, tarihi ve kültürü ile ülkemiz için önemli turizm potansiyeline sahip kadim bir şehir olduğunu vurgulayan Ahmet Erbaş, “Biz kültür ve termal şehriyiz. Arkeoloji ve Maden Müzesi, Kütahya Kalesi, Çinili Camii, Gözüm Şeyh Sultan Türbesi, Frig Vadisi, Kütahya Cafer Paşa Darülkurrası, Dumlupınar Zafertepe Çalköy Zafer Alanı Ve Müzesi, Eğrigöz Kalesi, İkitaş Kanyonu gibi restorasyon, konservasyon, koordiansyon, inşaat, bağlantı yolları, projeler, parkur alanları gibi çalışmaları yapılan tüm kültür varlıklarımızın bir an evvel milletimizin hizmetine sunulmasını istiyor ve bekliyoruz” dedi.

HEM YATIRIMCIYA

HEM TURİSTLERE DAVET

İsviçre Alpleri’ne benzeyen,  Türkiye’nin ilk ve tek termal kayak merkezi ilan edilen Murat Dağı ve Domaniç yaylalarına hem yatırımcıları hem de turistleri davet eden Erbaş, Türkiye jeotermal kaynakların zenginliği ve potansiyelinde Avrupa’da kaynak açısından birinci,  dünyada ilk yedinin içindedir. Kütahya; Frigya, Roma, Selçuklu ve Osmanlılar’dan günümüze ulaşan, şifalı sularıyla kaplıca, termal turizm ve termal sağlık turizmi denilince Türkiye’de ilk akla gelen şehirlerden birisidir. Bunun sonucu olarak, ülkemizdeki sertifikalı 73 adet termal turizm merkezinden 9’u ise Kütahya’dadır. Ilıca, Gediz Murat Dağı, Gediz Ilıcasu, Simav Eynal, Simav Çitgöl, Simav Naşa, Emet Termal, Emet Dereli, Emet Yenice, Tavşanlı Göbel, Hisarcık Esire, Yoncalı Kaplıcaları Evliya Çelebi’nin “Dünyada ve Anadolu’da birçok kaplıcayı gezdim, gördüm ama bunun gibisini görmedim. Böylesi yeryüzünde yoktur.” ifadeleriyle bahsettiği, hepsinin minerallerinin ve sıcaklıklarının birbirinden farklı olduğu şifa kaynağı kaplıcalarımızdır” ifadelerini kullandı.

TARİHİN AKIŞINA YÖN VERİYOR

Milletvekili olduğundan beri her konuşmasında Aizonai’den bahseden Erbaş, “Bu antik kenti küçük bir kazı alanı, bir kaç kalıntı olarak düşünmeyelim. çok geniş alana yayılmış bir medeniyet bulunmaktadır. amfi tiyatrosu ile, dünyanın bilinen ilk borsası ile, en sağlam şekilde korunmuş zeus tapınağı ile 2000 yıldır ayakta kalmayı başarmış antik dünyanın ilkler şehridir. Ayrıca daha önce çok gündeme gelmeyen Seyitömer Höyüğü en az Göbeklitepe kadar tarihin akışına yön vermektedir” dedi.

İllere kaplıca sertifikası veriliyorsa, puanlama yapılıyorsa Kütahya 100 üzerinden 100 puan alacağını vurgulayan Erbaş, Kültür Turizm Bakanı’ndan Aizonai ve Seyitömer gibi kültürel miraslara sahip Kütahya’nın da Mezopatamya gibi bölgesel kültür, turizm ve termal markası ilan edilmesini talep etti.

Milletvekillerini Antalya’ya giderken, İzmir’e giderken antik, tarihi, şifalı ve kuruluşun ve kurtuluşun şehri Kütahya’ya bir uğramaya çağıran Erbaş, “Tarihi yaşayın, huzuru yaşayın, şifalı yaşayın” dedi.

İHANETE GEÇİT VERMEDİK

15 Temmuz hain ve kanlı işgal girişiminin 5.yılında şehitleri rahmetle yad ededen Erbaş gazilere de sağlıklı bir ömür diledi.

Milletvekili Erbaş sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin ifade ettiği gibi, kim hangi karanlık senaryodan ilhamını alırsa alsın, üzerinde yaşadığımız vatan toprakları tarih boyunca Türk milletinin kanıyla mühürlenmiştir.15 Temmuz fetö kalkışmasına karışan kim varsa, bu hain teşebbüse kim ortak olmuşsa; ismi, unvanı, mevki ne olursa olsun Türk askeri değildir, asla da olmamıştır.15 Temmuz; inancın, işgale karşı kahramanca direnişidir. Türk milleti ihanete geçit vermemiş, Allahın izniyle sonsuza kadar da vermeyecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir