İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TARİHİN EN KARANLIK GECESİ YAŞANDI

Türkiye’nin; bundan 5 yıl önce, tarihinin en karanlık gecelerinden birini yaşadığını belirten Vali Ali Çelik, o karanlık geceyi canı pahasına aydınlatan şehitlerin ruhu şad, mekânları cennet olsun temennisinde bulundu. Çelik, “15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak boynumuzun borcudur” dedi.

Vali Ali Çelik’in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

F-16’lardan atılan bombalar, sokakları dolduran tanklar, halka sıkılan kurşunlar, işgal edilen kamu kurumları ve tarihinde ilk kez bombaların hedefi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM )ile Türkiye’nin; bundan 5 yıl önce, tarihinin en karanlık gecelerinden birini yaşadığını belirten Vali Ali Çelik, “Tarihinin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen milletimiz, o ihanet dolu 15 Temmuz gecesinde de “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.” şiarıyla canını ortaya koyarak, hürriyet ve bağımsızlık yolundaki kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha haykırdı” ifadelerini kullandı.

İnancın, toptan ve tüfekten üstün olduğunu bilen aziz milletin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Fetullahçı Terör Örgütü’ne karşı verdiği mücadeleyle ülkenin dört bir yanında kahramanlık destanı yazdığına değinen Çelik, “Bizlere düşen, 15 Temmuz’daki birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi muhafaza etmek; çocuklarımıza, gençlerimize o eşsiz ruhu anlatmak ve geleceğe taşımaktır. 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak boynumuzun borcudur” dedi.

Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Dumlupınar’dan 15 Temmuz’a vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna can veren bütün şehitleri bir kez daha rahmet ve minnetle andığını vurgulayan Çelik, hayatta olan gazilere sağlık ve sıhhat diledi.

Çelik sözlerini, “İstiklali ve istikbali için tankların, kurşunların karşısına dikilen kahraman milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. O karanlık geceyi canı pahasına aydınlatan şehitlerimizin ruhu şad, mekânları cennet olsun” diyerek sonlandırdı. GÜLER SAĞLAM

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir