İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AYNI RUHLA MEYDANLARDAYIZ

FETÖ’cü hainlere karşı destan yazan Türk Milleti, 5 yıl sonra yine aynı ruhla meydanlara akın etti. Tüm ülkede olduğu gibi Kütahya’da da 15 Temmuz şehitleri ve gazileri için çeşitli programlar düzenlenirken, vatan ve bayrak aşkıyla tutuşan yüzlerce vatandaş Zafer Meydanı’nda demokrasi nöbetindeydi15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında büyük bir destan yazan Türk Milleti aynı ruhla meydanlara indi. Kütahya Zafer Meydanı’nda toplanan yüzlerce vatandaşta büyük bir heyecanla yerini alarak Türk milletinin birlik ve beraberliğini bir kez daha gösterdi. Hainlere karşı kazanılan zafer kutlanırken, şehitler için gözyaşı döküldü. Demokrasi Nöbetine; Vali Ali Çelik, Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Ahmet Erbaş, Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, DPÜ Rektörü Kazım Uysal, KSBÜ Rektörü Vural Kavuncu, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başlayan program, günün anlam ve önemini belirten şiirlerle devam etti. Kütahyalı vatandaşlar tıpkı 15 Temmuz 2016 gecesinde olduğu gibi sabaha kadar Zafer Meydanı’nda nöbet tutarak kendi iradesine sahip çıktı.
BAYRAĞIMIZ
HİÇ İNMESİN
Gecede ilk olarak konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık: ‘‘15 Temmuz 2016 tarihi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve aziz Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğine haince girişimde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarının bir daha kafalarını kaldıramayacak şekilde şamar yediği bir gündür. 15 Temmuz vatan evlatlarının canını vererek tüm dünyaya meydan okuduğu ve bir gündü. Bugün o günün üzerinden beş yıl geçti. Tankların önüne yatarak şehit olan 251 vatan evladı birliğin beraberliğin demokrasinin ne demek olduğunu dünyaya bir kez daha anlattı.’’ MHP Milletvekili Ahmet Erbaş da yaptığı konuşmada; ‘‘5 yıl önce bugün alçak, namusuz, şerefsiz bir güruhun parçalama ve işgal girişimine şahit olduk. Türk milletinin tereddüt etmediği tek konu vatandır. 15 Temmuz’da bir destan yazıldı. Bu millet bu günde yarında bayrağı için, vatanı için canını feda etmeye hazırdır. Cenabı Allah bir daha bizlere böyle günler yaşatmasın. Bayrağımız hiç inmesin’’dedi. AK Parti Milletvekili Ceyda Çetin Erenler ise ‘‘5 yıl önce olduğu gibi bu günde meydanları doldurduk. Bir tarihin yeninden yazıldığı o gece bizlerde meydanlardaydık. Vatan sevdamızı bütün dünyaya gösterdik. 15 Temmuz hepimiz için bir milat oldu. Sandılar ki kaderimize boyun eğeceğiz. Ama hiç de öyle olmadı. Şimdi de hainler birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışıyorlar. Ama bunu başaramayacaklar’’ dedi.
TEYAKKUZ HALİNDE
OLMALIYIZ
AK Parti Milletvekili İshak Gazel,15 Temmuz darbe girişiminin Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı en hain saldırı olduğunu belirterek ‘‘Milletimizin birliği hedef alınmıştır. Unutulan her ihanet ülkemize ve milletimize karşı yeni saldırıların önünü açmak demektir. Unutmamalı ve teyakkuz halinde olmalıyız. 81 milyon vatan evladımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Biz birlikte olduğumuz sürece bu bayrağımızı indirmeyeceğiz’’dedi. Vali Ali Çelik’de konuşmasında şunları söyledi.‘‘Her şey akar; su, tarih, yıldız, insan ve fikir. Oluklar çift birinden nur akar birinden kir 15 Temmuz akşamı bu kirli oluklardan beslenmiş fetönün, hain saldırılarıyla karşı karşıya kaldık. 15 Temmuz akşamı o karanlık gecenin sabahı çok aydınlık oldu. 5 yıl önce yaşananlar bizlerin unutmaması ve unutturmaması gereken bir süreç oldu. Milletimiz meydanlarda tankların önünde eşsiz bir destan yazmıştır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir