İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘BU ÜLKENİN GELECEĞİ SİZSİNİZ’

Mezun öğrencilere her zaman yanlarında olacaklarını ifade eden Dr. Öğr. Üyesi Eren Evin Kılıçkaya, sizler Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin bir mensubusunuz. Nereye giderseniz gidin bir mezunu olarak Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin adını her yerde taşıyacaksınız. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz” dedi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri mezuniyet coşkusunu yaşadı.

DPÜ’nün bu seneki ilk törenlerden biri Kütahya Uygulamalı Bilimler Fakültesi için Kapalı Spor Salonu’nda düzenlendi.

Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, Dekan Prof. Dr. Aydın Kayabaşı, dekan yardımcıları Doç. Dr. Nasıf Özkan ve Doç. Dr. Tansel Çetinoğlu, akademik ve idari personel öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başlayan törende bir konuşma yapan Prof. Dr. Aydın Kayabaşı, şunları söyledi: İnsan hayatındaki önemli dönüm noktalarından biri de mezuniyetlerdir. Bu mutlu günü bugün burada hep birlikte kutlayacağız. Her başarı ve mutluluğun arkasında çok fazla emek ve fedakârlık bulunmaktadır. Değerli öğretim üyelerimizin ve ailelerimizin destekleri, fedakârlıkları ve sizlerin emekleri ile bu başarıya ulaştınız. Ailelerimize ve öğretim üyelerimize gösterdiği tüm fedakârlıklar için teşekkür etmek istiyorum.

‘ÖNEMİNİ ANLADIK’

Çalışmadan başarılı olmak çok zor olduğuna değinen Kayabaşı, “Dolayısıyla çalışkan olmayı önemli bir yaşam felsefesi olarak benimsememiz gerekmektedir. Şunu da belirtmeliyim ki, amacımız sadece başarılı olmak olmamalıdır. Başarılı olmak, farklı düşüncelere saygılı olmak, evrenselcilik, demokratiklik, sorumluluk sahibi olma gibi ilkelerin yanında belki de en önemlisi insancıl olma gerekliliğidir. Ne kadar başarılı ve maddi açıdan güçlü olursanız olun insancıllık yoksa elde ettiğiniz başarılar ve maddi güçler hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Ayrıca, son yaşadığımız dönemde sağlık ve sosyalliğin ne kadar önemli olduğunu da anladık. COVID-19 sebebiyle eğitim-öğretim faaliyetleri uzaktan eğitim yöntemi ile devam ettirildi. Toplantı, mezuniyet, düğün gibi hayatta önem arz eden faaliyetler ertelendi. Çok sayıda insanımızı kaybettik. Dolayısıyla insan yaşamı açısından aslında çok önem vermediğimiz konuların ne kadar önemli olduğunu bu süreçte anlamış olduk” ifadelerini kullandı.

‘EN GÜZEL KAPILARIN

ANAHTARI OLSUN’

Öğrencileri tebrik eden Kayabaşı, “ Diplomalarınızın, en güzel kapıların anahtarı olmasını temenni ediyorum. Sizlere güzel gelecekler diliyorum. Gelecekte herhangi bir ihtiyacınız olduğunda Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Uygulamalı Bilimler Fakültesi olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Hoşçakalın”şeklinde konuştu.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin Mezuniyet Etkinliklerinin ikinci gününde Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri için de tören düzenlendi.

Tırmanma Duvarı önünde düzenlenen törene Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Salih Özden, Dekan adına Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Eren Evin Kılıçkaya, akademik ve idari personel, öğrenciler  ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başlayan törende bir konuşma yapan Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Eren Evin Kılıçkaya, şunları söyledi: “Bilindiği gibi her başlangıcın bir süreci ve sonu vardır. 4 yıl önce bize emanet ettiğiniz ve güvenerek kaydını yaptırdığınız evlatlarınızı, yani sevgili öğrencilerimizi mezun ediyoruz. Fakültemizin bu yıl 21. yılı ve 17 yıldır mezun vermektedir. Mutluyuz, çünkü sevgili öğrencilerimizin öğrenim sürecini mesleki bilgi ve becerileri kazanmış bireyler olarak en iyi biçimde tamamladıklarını biliyoruz”

‘DPÜ’YÜ TEMSİL EDECEKSİNİZ’

Öğrencilere her zaman yanlarında olacaklarına söz veren Dr. Öğr. Üyesi Eren Evin Kılıçkaya, “Evet, mezun oluyorsunuz ama sizler Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin bir mensubusunuz. Nereye giderseniz gidin bir mezunu olarak Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin adını her yerde taşıyacaksınız. Bizler sizleri unutmayacağız, sizlerin de bölümünüzü ve bizleri unutmayacağınızı umuyoruz. Bundan sonraki süreçte elde ettiğiniz bilgi ve becerileri daha ileri düzeye taşıyacak azmi göstermenizi bekliyoruz. Çünkü sizler bu ülkenin geleceğisiniz” dedi.

Törenlerin sonunda mezuniyet belgelerini alan öğrenciler şarkılar ve marşlar eşliğinde keplerini atarak mezuniyetlerini doyasıya kutladı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir