İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘İYİ Kİ VARSINIZ’

2012 yılında 12 olan koruyucu aile sayısının bugün 58 aileye ulaştığını ifade eden Vali Ali Çelik, çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, sosyal ve maddi gereksinimlerini karşılayacak bir aile ortamına ihtiyaçları olduğunu vurgulayarak koruyucu ailelere “İyi ki varsınız” dedi.

30 Haziran Koruyucu Aile Günü sebebiyle “Koruyucu Aile Günü Çocuk Şenliğine” katılan Vali Ali Çelik ve eşi Nezihe Çelik’in katılımıyla yapılan etkinlikte çocuklarla doyasıya eğlendi.

Tavşanlı Cumhuriyet Meydanı’nda, Kütahya Valiliği, Tavşanlı Kaymakamlığı, Tavşanlı Belediyesi ile Kütahya Koruyucu Aile Derneği iş birliğinde düzenlenen şenliğe; Kütahya Valisi Ali Çelik ile eşi Nezihe Çelik, Tavşanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Kütahya Koruyucu Aile Derneği Başkanı Yasemin Çavdar, koruyucu aileler, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

Kütahya Valiliği Gezici Motivasyon ve Eğitim Tırı’nın konuşlandırıldığı etkinlikte çocuklar hem eğlenip hem öğrenirken, meydandaki animasyon ekiplerinin gösterileriyle de keyif dolu anlar yaşandı.

58 AİLEYE ULAŞILDI

2012 yılında 12 olan koruyucu aile sayısının bugün 58 aileye ulaştığını ifade eden Vali Ali Çelik, “72 çocuğumuz, devletimizin gözetiminde koruyucu aile yanında. Bu ailelerimizin 33’ü il merkezinde, 16’sı Tavşanlı, 4’ü Gediz, 2’si Simav, 2’si Emet ve bir ailemiz de Altıntaş’ta yaşıyor” diye konuştu.

Çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, sosyal ve maddi gereksinimlerini karşılayacak bir aile ortamına ihtiyaçları olduğunu kaydeden Vali Ali Çelik, koruyucu ailelere teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yürütülen koruyucu aile uygulamasının topluma anlatılması, bilinçlendirilmesi ve yaygınlaştırılmasının herkesin görevi olduğunu belirten Çelik, “Koruyucu ailelerimizin açtığı örnek yolu, sevgi hareketini tüm vatandaşlarımızın desteği ve sorumluluğuyla büyüterek devam ettireceğimize inanıyorum. İyi ki varsın” dedi.

Tavşanlı Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterileri ve Nevada Hicaz Beşlisi grubunun konseriyle devam eden etkinlikte Vali Çelik ile protokol üyeleri çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir