İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘KAHRAMANLIKLARINIZ UNUTULMAYACAK’

15 Temmuz gecesi milyonlarca insanın, hayatını düşünmeden bu millete diz çöktürmek isteyenlere karşı koyduğunu vurgulayan Vali Ali Çelik, gazilerle bir araya gelerek “Kahramanlıklarınız unutulmayacak” dedi.

Vali Ali Çelik, 15 Temmuz gazisi Ali Karayiğit’in hain darbe girişimi gecesi yaşadıklarını anlattığı “Bir Gazinin Gözünden 15 Temmuz” söyleşisine katıldı. Söyleşinin ardından Ali Karayiğit ve kahraman gazileri ziyaret eden Vali Ali Çelik, “Kahramanlıklarınız unutulmayacak” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kütahya Valiliği himayesinde, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Lisansüstü Eğitim Enstitüsü tarafından “Bir Gazinin Gözünden 15 Temmuz” söyleşisi düzenlendi.

15 Temmuz gazisi Ali Karayiğit’in hain darbe girişimi gecesi yaşadıklarını anlattığı çevrim içi söyleşiye; Kütahya Valisi Ali Çelik, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal ile davetliler katıldı.

BU RUH DEVAM ETMELİ

15 Temmuz ruhunun unutulmaması gerektiğine vurgu yapan Vali Ali Çelik, “Çok güçlü bir devlet ve milletiz. Bunun yansımalarını 15 Temmuz’da gördük. Milyonlarca insanımız, hayatını düşünmeden bu millete diz çöktürmek isteyenlere karşı koydu. Ali kardeşim de o kahramanlarımızdan biri. Bu ruhun hiç eksilmeden devam etmesi lazım. Dolayısıyla 15 Temmuzları anmak, bu duyguları anlatmaktan vazgeçmemeliyiz. Üzerinde yaşadığımız coğrafyada ayakta kalabilmek için bu milletin güçlü olmaktan başka alternatifi yok” diye konuştu.

Söyleşinin ardından Kütahya Valisi Ali Çelik ile eşi Nezihe Çelik, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında gazileri evlerinde ziyaret etti.

 Vali Ali Çelik, ilk ziyaretini Kütahya’nın merkez mahallelerinden Bahçelievler’de yaşayan Gazi Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Akbulut ile ailesine gerçekleştirdi.

 Akbulut ailesiyle bir süre görüşen Vali Çelik, duyduğu minneti ifade ederek kahramanlıklarının unutulmayacağını söyledi. Gazi Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Akbulut’un çocukları İbrahim Ayaz ve Ebrar ile yakından ilgilenen Vali Çelik, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Vali Ali Çelik ile eşi Nezihe Çelik, Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde ikamet eden 15 Temmuz gazisi Ali Karayiğit ile ailesini de ziyaret etti.

ŞÜKRANLARINI SUNDU

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu gece Şehitler Köprüsü’nde başına şarapnel parçasının isabet etmesiyle yaralanan 15 Temmuz gazisi Ali Karayiğit ve ailesiyle bir süre görüşen Vali Çelik, şükranlarını sundu.

 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla vatanına ve demokrasisine sahip çıkan kahramanların asla unutulmayacağını söyleyen Vali Çelik, “7’den 70’e canı pahasına vatanına sahip çıkan tüm vatandaşlarımızdan Rabbim razı olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir