4 dakikada okunabilir

‘ESNAF ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇTİ’

Koronavirüs salgını sebebiyle esnafın zor günlerden geçtiğini belirten Başkan Âlim Işık, “Pandemi şartlarının normalleşmesi ile birlikte yeniden dükkânlarını açabilen esnaf kardeşlerimizin her daim yanında olmaya gayret ettik” dedi. Ahilik geleneğini yaşatmanın önemine değinen Işık, esnafla bir araya geldi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe Başkanlığı’nın organize ettiği ‘Ahilik Haftası Esnaf Ziyaret’ programına Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, il ve merkez ilçe yöneticileri katıldı.

Ahilik Haftası sebebiyle, MHP Merkez İlçe Başkanlığının organize ettiği program Atatürk Bulvarı esnaflarından başladı. Cumhuriyet Caddesi’nde son bulan ziyarette, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy esnaflara simit ve meyve suyu ikramında bulundu.

Esnaflara işlerinde kolaylıklar dileyen Başkan Işık ve Merkez İlçe Başkanı Toy, esnafların taleplerini de dinledi. Ziyaretten memnun olan esnaflar, bu güzel düşünce için MHP Merkez İlçe Başkanı ve yönetimine teşekkür ettiler.

AHİLİK GELENEĞİ

GELECEĞE AKTARILMALI

Gerçekleştirilen esnaf ziyaretinde konuşan MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, esnafların pandemi nedeniyle zorlu bir dönemden geçtiklerini belirterek; “Esnaflarımız iki yıla yakın bir süredir pandemi sebebiyle sıkıntılar yaşadı. Pandemi şartlarının normalleşmesi ile birlikte yeniden dükkânlarını açabilen esnaf kardeşlerimizin her daim yanında olmaya gayret ettik. Ahilik Haftası sebebiyle, bu güzel geleneğimiz yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına bu programımızı düzenledik. Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ve MHP İl Başkanımız Selçuk Alıç bizlere eşlik ederek, birlikte esnaflarımıza simit ve meyve suyu ikramında bulunduk. Teşkilat mensuplarımıza ve yönetimime bu güzel organizasyon için teşekkür ediyorum” dedi.

MHP İl Başkanı Selçuk bu tür organizasyonlar ile geleneklerin gelecek kuşaklara aktarılmasında önemli rol oynadığını ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ise Ahilik geleneğinin kültürümüzde önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek, MHP Merkez İlçe ve İl Teşkilat yönetimine program için teşekkür etti.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri

‘YAYGARAYI BASALIM’

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na verilen sözleri kadınların tutacağını belirten Katılımcı Kadınlar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cemile

KÜTBO KARDEŞLERİYLE BULUŞTU

Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen sektörlerin değerlendirildiği “Türkiye’de Ekonomi Gündemi” programına katılan KÜTBO, kardeş borsaların üyeleriyle gelecekte