4 dakikada okunabilir

‘ARTIK SEVK ALIYORUZ’

KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yeni Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan’ın başarılı olacağından kuşku duymadıklarını dile getiren KSBÜ Rektörü Vural Kavuncu, Kütahya’da büyükşehirlere olan hasta sevklerinin tamamına yakınının önlendiğini hatta Kütahya’nın başka illerden sevk aldığını savundu

T.C. Sağlık Bakanlığı Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine atanan, Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalından (AD) Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan, Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

‘HİÇ KUŞKUMUZ YOK’

Başhekim Erarslan’a başarılar dileyen Rektör Kavuncu, “Görevlerinde başarılar diledik ve başarılı olacağından hiç kuşkumuz yok. Hastanemizle ilişkili atılması gereken adımlar, yapılması gereken hizmetlerde önemli bir paydaş olarak, her daim üniversite olarak gerekli desteği vereceğiz.” dedi.

KSBÜ’nün Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalışan bir üniversite olduğunu söyleyen Kavuncu, “Bu anlamda üniversite hocalarımız hastanede sağlık hizmetlerine, eğitime katkı veriyorlar ve önemli bir paydaş durumundayız. Hastanemizin bu sayede niteliği artıyor. Eğitim hastanesi olması dolayısıyla daha yüksek düzeydeki tetkik, tedavi imkânları, en ileri teknolojiler, en ileri sağlık uygulamalarını Kütahya’da yapma imkânına kavuşuyoruz ”dedi.

‘DAİMA YANINDAYIZ’

Bir danışma protokolü gereğince hastane yöneticisinin üniversite öğretim üyeleri arasından atandığını belirten Rektör Kavuncu, “Bu kapsamda Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Eraslan hastanemizin yeni başhekimi olmuştur. Hastane ile ilgili sağlık hizmetlerinin ana yürütücüsü Sağlık Bakanlığı olmakla birlikte, destekleyici ve proje üretme anlamında daima yanlarında olacağız.” açıklamalarında bulundu.

Kütahya’da sağlık hizmetlerinin nitelik ve kapsam açısından önemli bir noktaya geldiğine dikkat çeken Kavuncu şöyle konuştu: “Büyükşehirlere olan hasta sevkleri hemen hemen tamamına yakın oranda önlenmiştir. Hatta artık sevk alan bir hastane durumundayız. Ancak gerçek değerimizin ortaya çıkabilmesi bu yapılan hizmetlerin daha üst noktaya taşınması için şehir hastanesinin bir an önce tamamlanması ve orada bu hizmetlerin devam etmesi elzemdir. Bu noktada tüm şehrin birlikte olarak hedefe kitlenmesi önem taşıyor.”

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Sağlık haberleri