4 dakikada okunabilir

GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ SÜRECİN GEREĞİ

Müdürlük değişimlerinin her kurum ve kuruluşta olduğu gibi doğal bir süreç içinde gerçekleştirildiğini belirten Başkan Işık, “Kamuoyunun yıpratmayı önceliklediği, burada ne yaparsak yapalım görmek istemeyen bazı şahısların bulunduğu ortamda personelimi korumak zorundayım” ifadelerini kullandı

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, kurum içinde yapılan müdür değişimleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Geçtiğimiz hafta içinde Kütahya Belediyesinde Bilgi İşlem Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüklerinde değişim yaşandı.

Değişimlerin her kurum ve kuruluşta olduğu gibi doğal bir süreç olduğunu ve yapılan değişimin nöbet değişimi olduğu söyleyen Belediye Başkanı Prof.Dr. Alim Işık, Değişimin yapıldığı müdürlükleri tek tek gezerek, görev alan müdürlere verdikleri katılardan dolayı teşekkür belgesi verdi.  

YALNIZCA NÖBET DEĞİŞİMİ

Kamu kurum ve kuruluşlarında doğal bir süreç olarak zaman zaman görev değişikliğinin nöbet değişimi olarak algılandığını dile getiren Başkan Işık, “Ama bu usul ve işleyişi bilmeyenler için, ‘görevden aldı, görevden sürdü, göreve getirdi’ gibi hiç hoş olmayan tabirler kullanılır. Bizim kurumumuzda bu sadece nöbet değişimidir. Hepsi kurumumuzun personelidir. Hiçbirisi müdür olarak doğmadı ve ömür boyu da müdür olarak kalacak diye bir garanti de yoktur. Zaman zaman bu değişimler gerekebiliyor.” İfadelerini kullandı.

BAŞKAN IŞIK’DAN

YIPRATMA İDDİALARI

Başkan Işık, “Kamuoyunun yıpratmayı önceliklediği, burada ne yaparsak yapalım görmek istemeyen bazı şahısların bulunduğu ortamda personelimi korumak zorundayım. Belediyede çalışan her arkadaşım çok değerli. Eğer bir bölgede ve bir dönemde arkadaşlarımız hedef tahtasına oturtturuldu ise, bu arkadaşlarımızı korumak, sorumlu baş yöneticinin birinci derecede görevidir. Dolayısı ile yıpratılmak istenen ya da uzun zamandan beri lehlerinde veya aleyhlerinde haberler yaparak, eski hesap dönemlerini tekrar açmak ve kapatmak isteyenlere fırsat vermeyiz. Bu sebeple bazı müdürlüklerimizde görev değişikliği yapılmıştır. Tüm müdürlerimize bugüne kadar yaptığı görevlerden dolayı kurumum adına teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Işık, görev değişimi sonrasında görevlendirilen yeni müdürlere de çalışmalarında başarılar dileyerek tatlı ikramında bulundu.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Resmi Kurumlar haberleri

MAHALLELERE DEĞER KATACAK

1453 Konutları ve Akkent Mahallesinde yapılan peyzaj çalışmalarını yerine inceleyen Başkan Alim Işık, çalışmaların her iki