4 dakikada okunabilir

‘KSBÜ BÜYÜYOR’

Bilgisayar Mühendisliği ve Adli Bilimler Bölümleri ile açılan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’ne ilerleyen yıllarda başka bölümlerde açıldığını belirten Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, KSBÜ’nün gün geçtikçe öğrencilerinin taşıdığı heyecanla büyüdüğünü vurguladı

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin açılış töreni gerçekleşti.

KSBÜ’nün gün geçtikçe daha da büyüdüğünü belirten Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, “Yeni açılan fakültemizde şu an için iki bölüm bulunuyor. Ancak ilerleyen yıllarda bölümler eklenerek daha da büyüyeceğiz. Sizlerin heyecanıyla büyüyoruz. Burada sadece pasif olarak ders almayacaksınız, hocalarınızla birlikte aktif olarak çalışacaksınız. Projeler üreteceksiniz.” diye konuştu.

‘İSTERSEK BAŞARABİLİRİZ’

Sağlık teknolojilerinin multidisipliner çalışmalara ihtiyaç duyduğuna dikkat çeken Rektör Kavuncu, “Bizler bu ihtiyaca cevap vermek için yeni fakültemizle çalışacağız. Sağlık teknolojilerinde kat edilmesi gereken yol var. Ancak pandemi döneminde gördük ki, ülkemiz bu alanda yenilikler/ ürünler sundu. İstersek başarabiliriz. Sizlerle birlikte yeni ürünler ortaya koymak için çalışacağız. Ülkemizin bu alanda dünyada ön plana çıkmasını istiyoruz. Yeni eğitim- öğretim yılında hepinize başarılar dilerim.” ifadelerini kullandı.

KSBÜ’nün genç bir üniversite olduğunun altını çizen Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Güven, “Sağlık Üniversitesi çatısı altında, multidisipliner çalışmalar yaparak, hep beraber öğreneceğiz, hep beraber keşfedeceğiz. Başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.” dedi.

‘BÜYÜK SORUMLULUK’

Devlet üniversitelerinde ilk adli bilimler bölümü olarak faaliyete geçmenin kendileri için büyük sorumluluk getirdiğine dikkat çeken Adli Bilimler Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Harun Şener, “Bu sorumluluğu en iyi şekilde üstlenmek için elimizden geleni yapacağız. Biz hazırız. Öğrencilerimizle birlikte keşfedeceğiz, birlikte araştıracağız.”

Açılış programına Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Duygu Perçin Renders ve Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, akademik ve idari personel ile birlikte öğrenciler katıldı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

OKULLAR YÜKSELİYOR

Kütahya Merkez ve ilçelerde Kütahya İl Özel İdaresi desteği ile yapımı devam eden altı okul hızla

ÖĞRENCİYİ ŞEHRE ÇEKEBİLİRİZ

Öğrenci yurtlarının kampüse yakınlığı sebebiyle şehirden ayaklarının kesildiğinin farkında olduklarına değinen Rektör Kazım Uysal, başarılarla kazanılan