4 dakikada okunabilir

GENÇ PİLOT MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİ GÖZÜ ‘DORUK’LARDA

Türkiye Drone Şampiyonası’nda ikincilik koltuğuna oturan 11 yaşındaki drone pilotu Doruk Cengiz, Türkiye Drone Millî Takımı’na seçilerek Türkiye’yi Drone Dünya Kupası’nda temsil etmeye hak kazandı. Bir şampiyonadan daha madalyayla dönen Cengiz’in Kütahya’yı gururlandırdığını belirten Vali Çelik, “Yolun açık olsun sevgili Doruk” dedi.

Havacılık, teknoloji ve uzay teknolojisi festivali TEKNOFEST heyecanı başladı. Kütahya Tasarım Teknokent ön kuluçka girişimcisi 11 yaşındaki Doruk Cengiz, TEKNOFEST Türkiye Drone Şampiyonası’nda 2. olarak yine büyük bir başarıya imza attı.

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen teknoloji fuarı TEKNOFEST 2021 Atatürk Havalimanı’nda başladı. 26 Eylül’e kadar ziyaretçi kabul edilecek TEKNOFEST’te yerini alan Kütahya Tasarım Teknokent’in ön kuluçka girişimcisi 11 yaşındaki Doruk Cengiz, TEKNOFEST Türkiye Drone Şampiyonası’nda 2. olarak büyük bir başarı elde etti. Doruk Cengiz aynı zamanda Türkiye Drone Millî Takımı’na seçilerek Türkiye’yi Drone Dünya Kupası’nda temsil etmeye hak kazandı.

TÜRKİYE İKİNCİSİ

Kütahya Valiliği, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Tasarım Teknokent’in çalışmalarını her konuda desteklediği 11 yaşındaki genç girişimci Doruk Cengiz, Türkiye şampiyonalarında elde ettiği derecelere bir yenisini ekleyerek TEKNOFEST Türkiye Drone Şampiyonası’nda ikincilik elde etti. Böylece Doruk Cengiz, elde ettiği sonuçla Drone Dünya Kupası’nda yarışacak Türkiye Drone Millî Takımı’nda yer almaya da hak kazandı.

Doruk Cengiz’in başarısıyla ilgili Kütahya Tasarım Teknokent’ten yapılan yazılı bir açıklamada “Genç girişimcimiz Doruk Cengiz ile ve ailesiyle gurur duyuyor, girişimcimizin başarılarının devamını diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Doruk Cengiz’in başarılarına yakından takip eden Vali Ali Çelik sosyal medya hesabından açıklamada bulunarak; “Doruk, bir şampiyonadan daha madalyayla dönerek hepimizi gururlandırdı. TEKNOFEST Türkiye Drone Şampiyonası’nda ikincilik elde eden genç pilotumuz Doruk Cengiz, Dünya Drone Şampiyonası’nda yarışacak. Yolun açık olsun sevgili Doruk, başaracağına yürekten inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

KÜTAHYA’NIN GURURU

Avrupa’nın en büyük teknoloji festivali TEKNOFEST2021’de Türkiye Drone Şampiyonası’nda Türkiye ikincisi olarak Dünya Drone Şampiyonasında ülkemizi temsil etmeye hak kazanan Doruk Cengiz’ tebrik eden Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, “Kütahya’mızın gururu, genç pilotumuz Doruk Cengiz seninle gurur duyuyoruz. Dünya Drone Kupasında  ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz” dedi.

Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları, medya kuruluşları ve üniversitelerin de aralarında bulunduğu 72 paydaşın destekleriyle İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen TEKNOFEST, 26 Eylül’de sona erecek.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

OKULLAR YÜKSELİYOR

Kütahya Merkez ve ilçelerde Kütahya İl Özel İdaresi desteği ile yapımı devam eden altı okul hızla

ÖĞRENCİYİ ŞEHRE ÇEKEBİLİRİZ

Öğrenci yurtlarının kampüse yakınlığı sebebiyle şehirden ayaklarının kesildiğinin farkında olduklarına değinen Rektör Kazım Uysal, başarılarla kazanılan