5 dakikada okunabilir

KÜTAHYALI’NIN YOL TALEPLERİ BAKAN’A İLETİLDİ

Vali Ali Çelik AK Parti Kütahya Milletvekilleri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na 1. ve 2. OSB’lerde üretimi yapılan ürünlerin nakliyesinin OSB’lerin içine kadar uzanacak olan raylı sistemlerle taşınması hususlarındaki talepleri iletti. Ziyaretin gündeminde merkezde bulunan kavşakların yapımı da vardı.

Kütahya Valisi Ali Çelik, Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler, Ahmet Tan, İshak Gazel ve AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Ankara’da üst düzey temaslarda bulunarak Kütahya’nın sorunlarını ve taleplerini ilgili bakanlara iletti.

İLAVE YATIRIM YAPILACAK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile yapılan görüşmede Kütahya’da devam eden spor yatırımları ve son zamanlarda farklı organizasyonlarda çeşitli spor dallarında büyük başarılara imza atan Kütahyalı gençlerin daha modern ortamlarda çalışmaları ve yeni yeteneklere imkân sağlamak amacıyla hazırlanmış talepler iletildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın devam eden projelerden Gençlik Merkezleri, Futbol Sahaları, Basketbol Sahaları, Voleybol Sahaları, Tenis Kortları, Kapalı Spor Salonları, Olimpik Yüzme Havuzları, Kyk Yurtları, Murat Dağı Kayak Merkezi hakkında istişarelerde bulunuldu. Toplantıda Pazarlar ve Domaniç ilçelerine ilave yatırım kararları da alındı.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ziyaret eden heyet, yer altı ve yerüstü kaynaklar, yapılan yatırımlar ve yapılacak projeler, İl ve İlçelere dair talepleri Bakan Dönmez’e iletti. Ziyaret kapsamında Yeraltı ve yerüstü enerji kaynakları, Yapılan yatırımlar, Projeler, İl ve ilçelere dair talepler iletildi.

ŞEHİR HASTANESİ’NDE SON DURUM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Kütahya’ya sağlık alanında yapılan yatırımlar, devam eden projeler ve yeni projeler hakkında talep ve önerilerini ileten heyet, Bakan Koca’nın Kütahya ile alakalı projelerle yakinen ilgileneceğini ve her türlü desteği vereceklerini belirttiğini açıkladı.  Bakan Koca’ya, şehir hastanesinin son durumu ve sağlık sistemi ile alakalı talepler de iletildi.

Kütahya Valisi Ali Çelik AK Parti Kütahya Milletvekilleri ve İl Başkanı Sebahattin Ceyhun’un son durağı ise, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu oldu. Heyet ziyarette Bakan Karaismailoğlu’na 1. ve 2. OSB’lerde üretimi yapılan ürünlerin nakliyesinin OSB’lerin içine kadar uzanacak olan raylı sistemlerle taşınması hususlarındaki talepleri iletti. Ziyaret kapsamında Kütahya’da devam eden çalışmalar ve yatırımlarla ilgili istişarelerde bulunan heyet ilimizde devam eden yol çalışmaları, Merkezde bulunan kavşakların yapımı, Abide-Simav yolunun tamamlanması hakkında açıklamalarda da bulundu.

Vali Ali Çelik ziyaretlerin ardından sosyal medya hesaplarından açıklamada bulunarak “Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Vali Çelik, “Şehrimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

‘YONCALI’YA ULAŞIMI RAHATLATACAK’

Balıkesir’den Kütahya’ya gelecek turistlerin ulaşımında büyük kolaylık sağlayacak Yoncalı kavşağının Kütahyalılar için taşıdığı önemin farkında olduklarını

ERBAŞ’TAN MEKTUP VAR

Kütahya Valisi, Belediye Başkanları, Esnaf ve Ticaret Odası Başkanları, STK temsilcilerine mektup yollayan MHP Kütahya Milletvekili

YILLARIN SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Yıllardır ihmal edilen sorunları tek tek çözmeye devam ettiklerini belirten Başkan Işık, yol çalışmalarının ulaşımda konforu