6 dakikada okunabilir

KAPIYI ‘ÜMİT’ ÇALDI

Birlik olamamanın eksikliğini Kütahya’nın birçok kez yaşadığına dikkat çeken Kütahya Kültür Derneği Süleyman Muslu, “Bunun zorluğunun farkındayız ancak derneğimizin kapısını bir hemşerimiz çaldığında ümitsizliğimiz kırıldı” dedi. Muslu, “Mevzu Kütahya olunca hep birlikte bir olma payesini gerçekleştirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu

Kütahya Kültür Derneği Hilton Garden Inn Otel’de ‘Kütahya Birlik’ temalı toplantı düzenlendi.

Toplantıya; Kütahya Valisi Ali Çelik, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Kazım Uysal, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ)Rektörü Vural Kavuncu, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, AK Parti Eski Milletvekili Şükrü Nazlı, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam, Sivil toplum örgütü temsilcileri, iş insanları ve çok sayıda davetli katıldı.

BİRLİK KIVILCIMI

Farklı siyasi görüşler farklı düşünceleri Kütahya için bir araya getirmenin önemine vurgu yapan Kütahya Kültür Derneği Başkanı Süleyman Muslu, “Elbette ki farklı düşünceler olacaktır olmalıdır da ama mevzu memleketimiz olduğunda hep birlikte söylediğimiz bir olma payesini gerçekleştirmemiz gerekiyor. Zor olduğunun farkındayız ama derneğin kapısı bir hemşerimiz çaldığında bunun verdiği heyecan ümitsizliğimizi kırdı. Biz Kütahya’yı bir araya getirebiliriz dedik. İstiyoruz ki Kütahya için iyi şeyler yapıldığında yapan farklı görüşlerden de olsa hakkını verelim destek olalım.” ifadelerini kullandı.

Birlik olamamanın eksikliğini Kütahya’nın birçok kez yaşadığına dikkat çeken Muslu, “Kütahya için iyi olabilecek her şeyde birlik olmamız gerekiyor. Biz Kütahya Kültür Derneğini Kütahyalı hemşerilerimiz “Bizim burada bir evimiz var” desinler diye kurduk. Şu birlik tablosunun “bir araya gelebildik bir olabildik kıvılcımını” yakabilmesi bizim için gurur vesilesidir” şeklinde konuştu.

‘BOYNUMUZUN BORCU’

Sivil toplum örgütlerinin yönetimin ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Vali Ali Çelik, Kütahya’nın geçmişinin farkındalığı ve yarınlarının daha güzel olması için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini vurguladı. Vali Çelik, “Bu oluşumu ve birlik beraberliğimizi mevzu Kütahya olunca ortak bir sinerjiye döndürmek hepimizin boynunun borcu. Ama bunun için en temel kavram da sanki iyi niyet, iyi niyet, iyi niyet” dedi.

‘KÜTAHYA SİYASET ÜSTÜ BİR ŞEHİR’

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler Kütahya’nın çok özel ve güzel bir şehir olduğunu, birlikte hareket ederek hak ettiği yere getirileceğini söyledi. Çetin Erenler, “Kütahya siyasetin de üzerinde bir şehir Kütahya konu olduğunda hep birlikte olalım” dedi. Kütahya derneklerinin federasyon şeklinde tek çatı altında toplanması gerektiğini belirten CHP Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya Kültür Derneği’nin bu birlikteliği sağlayabilmesini temenni etti.

Son iki yılın garip halinin sonuna gelindiğini müjdeleyen DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal,  45 bin öğrencinin varlığının değerlendirilmesi gereken bir potansiyel olduğunu belirtti. ‘Kütahya Anadolu’nun Vitrinidir’ ifadelerini kullanan Uysal, Kütahya’yı tanıtmanın kadim medeniyetimiz tanıtmak olduğunun altını çizdi. KSBÜ Rektörü Vural Kavuncu ise “Karanlığa kızacağına bir mum da sen yak felsefesiyle hareket etmek çok önemlidir. Eleştirmek kolaydır. Bir şey yapmak lazım. Dernek yöneticilerimizde bir şey için yola çıkmışlar. “Kütahya ortak paydasında birlikte ne yapabiliriz?” sorusuna cevap aramalıyız” ifadelerini kullandı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

1,1 MİLYAR DESTEK VERİLDİ

AK Parti’nin Kütahya’yı her alanda ileriye taşıyan projelere imza attığını savunan Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler,

ÇİFTÇİYE NEFES OLACAK

Cumhur ittifakı ortaklığıyla verilen kanun teklifi hakkında TBMM kürsüsünde konuşan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “Çiftçimize