2 dakikada okunabilir

POTANSİYEL YATIRIMCIYA FİZİBİLİTE DESTEĞİ

KUTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine Sırbistan ve Belgrad hakkında bilgi veren Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, ülkede yatırım yapmak isteyen işletmelere fizibilite desteği sunulabileceğini belirtti. KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, Büyükelçi’ye Şehit Mehmet Sancaktar Anıtı takdim etti

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) organizasyonunda, Belgrad’a iş geliştirme ziyareti düzenlendi.

KUTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile katılmak isteyen diğer üyelerden oluşan 36 kişilik heyetle düzenlenen programda, büyükelçilik görüşmesi, iş insanları dernekleri ve sivil toplum kuruluşları ile görüşmeler, ikili sektör görüşmeleri yapıldı.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç başkanlığındaki heyetle, programın birinci gününde, Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, makamında ziyaret edildi.

KÜTAHYA HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Sırbistan ve Belgrad’ın genel yapısı, ticari, ekonomik ve demografik özellikleri, iş imkânları, iş birliği yapılabilecek sektörler hakkında bilgiler paylaşan Büyükelçi Aksoy, ülkede yatırım yapmak isteyen işletmelere fizibilite desteği sunulabileceğini belirterek, Kütahya ile ilgili bilgiler aldı.

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı ve KUTSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Tolga Eskioğlu, OSB’deki işletmeler ve sektörler ile iş birliği potansiyeline ilişkin bilgi verdi.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO’nun çalışmaları, Kütahya’daki sosyal ve ekonomik durum, coğrafi konum, yatırım avantajları, organize sanayi bölgeleri gibi konularda bilgi paylaştı. Başkan Özotraç, görüşmeden duyulan memnuniyeti dile getirerek, Büyükelçi Aksoy’a günün anısına Şehit Mehmet Sancaktar Anıtını Kütahya için anlam ve önemini de dile getirerek takdim etti.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri

BEŞ İLE ÖZEL PROJE

Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen “Damızlık Küçükbaş Hayvan Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi” kapsamında, İzmir, Afyonkarahisar, Denizli, Kütahya

‘HER DETAYI EŞSİZ’

Tiyatro-stadyum kompleksi restorasyonunun 2022’de başlayacağını ifade eden Vali Ali Çelik, “Aizanoi’yi her ziyaretimde ve saha incelememde