5 dakikada okunabilir

AYYILDIZ’IN AŞKI ENGELLERİ AŞTI

6- 11 Ekim’de Polonya’da düzenlenecek Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Avrupa Şampiyonası’na milli formayla katılacak Engelliler Umut Spor Kulübü Sporcusu Hüseyin Ayyıldız, “Engelli sporcuların arkasında duran tüm insanlara derneğim ve külünüm adına çok teşekküllerimizi iletiyorum” dedi.

Dans Sporu alanındaki başarısıyla takdir toplayan Engelliler Umut Spor Kulübü sporcusu Hüseyin Ayyıldız kalbindeki spor aşkıyla engelleri aştı. Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Türkiye Şampiyonası’ndan altın madalya ile dönerek Kütahya’nın gururu olan Ayyıldız, milli takım kampında Avrupa Şampiyonası’nda ilimizi temsil etmeye hazırlanıyor.  

Engellilerin spor ile aktif bir yaşam sürmesinin önemine dikkat çeken Kütahya Sakatlar Derneği Kütahya Şube Başkanı Hatice Yakar, dans sporunu Kütahya’da yaygınlaştırmak benim hayallerimden biriydi. Bu sene bu konuda yoğunlaşalım diye düşünmüştük. Yetenekli ve azimli sporcularımızın sayesinde bu alanda birçok başarıya imza arttık” dedi.

‘GÖĞSÜMÜZÜ YİNE KABARTACAK’

Hüseyin Ayyıldız’ın ilk defa katıldığı Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Türkiye Şampiyonası’ndan birincilik ile döndüğünü belirten Yakar, “Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli’nin desteğiyle Hüseyin dans sporcu için geliştirilen yeni tekerlekli sandalyesine kavuştu. Güral ailesi Engelliler Umut Spor Kulübü’nün kuruluşundan beri büyük destekçimiz, ayrıca Nimel Optik’e de verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz. Hüseyin, şimdi Milli Takım kampına kampa katılıp oradan Polanya’ya gidecek. İnşallah orada yarışıp bizim göğsümüzü yine kabartacak” ifadelerini kullandı.

Engellilerin gösterdiği çabanın spor sayesinde görünür hale geldiğine dikkat çeken Hatice Yakar, bunun en güzel örneklerinden birinin üst üste ikinci kez Avrupa Şampiyonu olan A Milli Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı olduğunu belirtti. Yakar, başarılı sporcuların tüm insanlığa engellere rağmen vazgeçmemek adına örnek olması temennisinde bulundu.

Bugün başlayacak Milli Takım kampına dahil olmanın gururunu yaşadığını belirten Engelliler Umut Spor Kulübü sporcusu Hüseyin Ayyıldız 27 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında milli takım kampımız var. 6- 11 Ekim arası Polonya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonasına katılacağız” dedi.

‘UMUT OLDULAR’

Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Türkiye Şampiyonası’na giderken hiçbir umutları olmadığını belirten Ayyıldız, “Ama Allah razı olsun sponsorlarımızdan, destekçilerimizden bize umu t oldular. Özellikle Sema Güral Sürmeli’ye çok teşekkürlerimizi sunuyoruz. Engelliler Umut Spor Kulübü’nün sponsorluğunu üstlendi kendisi. Benim Dünya ve Avrupa Şampiyonası’na katılacağım tekerlerli dans sandalyeni bize takdim etti. Çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Avrupa Şampiyonası’ndan yeni başarılarla dönme temennisinde bulunan Ayyıldız sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Engelli sporcuların arkasında duran tüm insanlara derneğim ve külünüm adına çok teşekküllerimizi iletiyorum. Sağ olsunlar var olsunlar.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Spor haberleri

VELİ’YE 2 MAÇ CEZA

Osmaniyespor karşısında vakit geçirmek için yerde yatan rakip sporcuyu kucaklayıp saha kenarına bırakan Veli Kızılkaya kırımızı

İSMAİL SAKATLANDI

Belediye Kütahayspor’da iki sezondur oynadığı futbolla takımın vazgeçilmezleri arasında yer alan İsmail Kayalı Karaman maçında sakatlanarak

ŞAMPİYON OLACAĞIZ

Kütahya İl Genel Meclisi Genel Sekreteri Murat Koyak, Gençlik ve Spor il Müdürü Feyzullah Gayret ve