4 dakikada okunabilir

‘ÇIĞIR AÇIYORUZ’

AYAK TENİSİ BÖLGE ŞAMPİYONASI GEDİZ'DE YAPILDI (RECEP BAYSAL/KÜTAHYA-İHA) Gediz Amatör Spor Kulüpleri Derneği ve Kütahya Ayak Tenisi İl Temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği Ayak Tenisi Federasyonu Bölge Birinciliği turnuvası tamamlandı.

Kütahya’dan Merisa Ormancılık’ın şampiyonluğa ulaştığı Ayak Tenisi Bölge Şampiyonası’nın ardından konuşan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, “Göreve geldiğimiz günden beri çığır açacak çalışmalara imza atıyoruz” dedi. Şampiyon takım Kütahya’yı 12-15 Ekim’de Pamukkale’de yapılacak Türkiye Şampiyonası’nda  temsil edecek.

Gediz Amatör Spor Kulüpleri Derneği ve Kütahya Ayak Tenisi İl Temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği Ayak Tenisi Federasyonu Bölge Birinciliği turnuvası tamamlandı.

Gediz Belediyesi ve Gediz Sanayi ve Ticaret Odası destekleriyle düzenlenen turnuvaya, AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, AK Parti Gediz İlçe Başkanı Mehmet Erkan, Amatör Spor Kulüpleri Derneği Başkanı Mesut Yörük, Ayak Tenisi Kütahya İl Temsilcisi İbrahim Demir, Gediz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muhammet Keskin, İlçe Orman İşletme Müdür Mustafa Merih Aydın ve sporseverler katıldı.

6 İLDEN KATILIM

Kütahya, Burdur, Isparta, Eskişehir, Uşak ve Afyon illerinden 6 takımın katıldığı turnuvada takımlar birincilik için kıyasıya mücadele etti. Oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen müsabakaların ardından dereceye giren takımlara kupaları ve madalyaları için tören düzenlendi.

Turnuvada Birinciliği Kütahya’dan Merisa Ormancılık alırken, Erdoğmuşspor ikinci, Bereket Pide Alpino üçüncü oldu.

Takımlara madalyalarını Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, Ak Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak verirken ayrıca finale katılan sporculara Gediz Tarhanası hediye edildi.

Turnuva hakkında bilgi veren Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, “Göreve geldiğimiz günden beri spor konusunda çığır açacak çalışmalara imza atıyoruz. Spor tesisi konusunda önemli yatırımlar yaparak, İlçemizin birçok noktasında spor tesislerini tamamlayıp hizmete sunmaya devam ediyoruz. Bunun yanında sporun her branşına imkânlarımız ölçüsünde destek veriyoruz. Ayak tenisi branşı da bunlardan bir tanesi. Ayak Tenisi Bölge Birinciliği turnuvası ile bizlere güvenip ev sahipliği yapma imkânı verdikleri için Ayak Tenisi Federasyonu’na teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA

KÜTAHYA’YI TEMSİL EDECEK

Gediz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Gediz Spor Kompleksi Futbol Sahası’nda düzenlenen Ayak Tenisi Bölge Şampiyonasına katılan AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, “Turnuvada şampiyon olan Kütahya Temsilcimiz 12-15 Ekim 2021 tarihlerinde Denizli Pamukkale’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında Kütahya’mızı temsil edecektir. Şampiyon takımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Spor haberleri

OLMADI ŞİMŞEK 1-1

Belediye Kütahyaspor sahasında Tuncay Fındıkçı’nın attığı golle öne geçtiği karşılaşmadan son dakikalarda yediği gol sonrasında 1-1

HEDEF SERİ GALİBİYETLER

Belediye Kütahyaspor’da Cumartesi günü oynanacak olan 1954 Kelkit Belediyespor karşılaşması için hazırlıklar devam ediyor. Belediye Kütahyaspor