/
3 dakikada okunabilir

TÜNELİN UCUNDA IŞIK GÖRÜNDÜ

KSBÜ’nün üç senede akademisyen sayısının 2 katına, uluslararası dergilerde görünme oranının 4 katına çıktığını bölüm sayılarının arttığına dikkat çeken Rektör Vural Kavuncu, “Arzumuz tüm hocalarımızla aynı kampüsü paylaşmak. Merkez Kampüs ’teki inşaat çalışmalarına seneye başlıyoruz. Tünelin sonundaki ışık gözüktü” dedi

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne (KSBÜ) yeni katılan veya unvanı yükselen öğretim elemanları için geleneksel hale gelen hoş geldiniz töreni düzenlendi.

Törene Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Cem Algın, Genel Sekreter Kutlu Önal ile birlikte akademik ve idari personel katıldı.

Töreni geleneksel hale getirdiklerini belirten KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, amacın üniversitedeki heyecanı KSBÜ’ye yeni katılan öğretim elemanları ile paylaşmak olduğunu söyledi.

KSBÜ’de akademik personel sayısının her geçen gün daha da arttığını vurgulan Rektör Kavuncu, “Arzumuz tüm hocalarımızla aynı kampüsü paylaşmak. Hep birlikte sinerji oluşturarak, yapacağımız çalışmalar ile üniversitemizin uluslararası alandaki algıya yerleşmesini istiyoruz. Merkez Kampüs’teki inşaat çalışmalarına seneye başlıyoruz. Tünelin sonundaki ışık gözüktü.” dedi.

YÖK’TEN KSBÜ’YE ÖVGÜ

KSBÜ’nün uluslararası dergilerde görünme oranının 4 katına çıktığının altını çizen Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, “İvmelenme hızından dolayı YÖK’ten övgü aldık. Türkiye ortalamasının üstünde bir ivmelenmeye sahibiz. Çalışmalarımıza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Kuruluşunun üzerinden 3 sene geçen KSBÜ’nün bu sürede önemli bir yol kat ettiğine dikkat çeken Rektör Kavuncu, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Akademisyen sayımız 2 katın üstüne çıktı, bölüm ve programlarımız arttı, bölge halkına ciddi sağlık hizmeti sunuyoruz. Türkiye’nin sağlık temalı devlet üniversitesi olarak bölge ve ülkemize hizmet ediyoruz.”

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

OKULLAR YÜKSELİYOR

Kütahya Merkez ve ilçelerde Kütahya İl Özel İdaresi desteği ile yapımı devam eden altı okul hızla

ÖĞRENCİYİ ŞEHRE ÇEKEBİLİRİZ

Öğrenci yurtlarının kampüse yakınlığı sebebiyle şehirden ayaklarının kesildiğinin farkında olduklarına değinen Rektör Kazım Uysal, başarılarla kazanılan