4 dakikada okunabilir

BAŞKAN IŞIK’TAN TÜRKİYE BİRİNCİSİNE TEBRİK

Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması’nda Türkiye birincisi olan Furkan Süngü, Başkan Işık’ın tebriklerini kabul etti. Kazandığı birincilik sebebiyle büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Furkan Süngü, ilk olarak hafızlık eğitimini tamamlamak daha sonra İstanbul’un tarihi mabetlerinde görev yapmak istediğini belirtti

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finalinde, Türkiye birincisi olarak Kütahya’nın gururu olan Kütahya Emir Sultan Kur’an Kursu öğrencisi Furkan Süngü ve hocası Mehmet Oruç’u makamında konuk etti.

Ziyarette Süngü’yü başarısından dolayı tebrik eden Başkan Işık, plaket ve tablet hediye etti. Hocası Oruç’u da başarılarından dolayı tebrik eden Başkan Işık, fincan takımı hediye etti.

‘DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK’

Kütahya Belediyesi olarak gençlerin her zaman yanında olduklarını ve desteklerinin devam edeceğini ifade eden Başkan Işık, Kütahya’nın isminin böyle başarılarla anılmaya başlamasının sevindirici olduğunu söyledi.

Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması’nda Türkiye birincisi olan Kütahyalı Furkan Süngü, “Allah bana birincilik bana nasip etti, şükürler olsun” dedi.

Kütahya’da aldığı derecenin ardından Ege Bölgesi’nde de birinci olarak İstanbul Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’ndeki Türkiye finalinde de birincilik elde eden Süngü, öncelikli hedefinin hafızlık eğitimini tamamlamak olduğunu ifade etti.

Hafızlık eğitimine halen Kütahya Emir Sultan Kur’an Kursu’nda devam ettiğini dile getiren 11 yaşındaki Furkan Süngü, “Yarışmalara ilk önce Kütahya Ulu Camii’ndeki il finaline katıldığım ve onu kazandım. Ardından bölge finallerine gittim ve Ege bölgesinde birinci geldim. Daha sonra İstanbul’da düzenlenen Türkiye finallerine gittim ve Türkiye finalini de kazandım. Allah bu sevinci bana yaşattı çok şükür. Mutlu oldum” ifadelerini kullandı.

‘TARİHİ MABETLERDE

GÖREV YAPMAK İSTİYORUM’

Yarışmada ödülü Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın elinden Alan Furkan Süngü, “Türkiye birincisi olduğum için çok sevinçliyim, çok mutluyum. Öncelikle aileme ve hocalarıma teşekkür ediyorum. Beni dinlediler sabırla, bana ders yaptırdılar. Bana destek verenlere teşekkür ediyorum. Eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’un tarihi mabetlerinde görev yapmak gibi bir hedefim var” dedi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri

‘İNSANLIĞA HAYIR GETİRSİN’

“Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” temasıyla kutlanacak Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri hakkında İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’tan bilgi

‘YAYGARAYI BASALIM’

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na verilen sözleri kadınların tutacağını belirten Katılımcı Kadınlar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cemile