4 dakikada okunabilir

ÖĞRENCİLERE UYUM EĞİTİMİ

DPÜ Eğitim Fakültesi’nin birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen oryantasyon toplantısında açıklamalarda bulunan Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, salgın tedbirleri hakkında uyarılarda bulunarak “Sizlerden ricamız her an tedbirlere uymanız” ifadelerini kullandı

2021-2022 Akademik Yılı’nın yüz yüze derslerle başladığı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi‘nde(DPÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri için oryantasyon toplantısı düzenlendi.

Tüm kampüslerinde öğrencilerin yüz yüze eğitime başladığı DPÜ’de öğrencilere yönelik oryantasyon düzenlendi. Toplantıya, Eğitim Fakültesi’nin birinci sınıf öğrencilerinin yanı sıra geçtiğimiz sene koronavirüs salgını sebebiyle oryantasyona katılamayan ve hala kampüsün yabancısı olan ikinci sınıf öğrencileri ve çok sayıda akademisyen katıldı.

KAMPÜS İMKANLARINDAN BAHSETTİ

Oryantasyon programı ile yeni öğrenciler üniversitenin tüm işleyişi ve çalışmaları hakkında DPÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal tarafından bilgilendirildi. Öğrenci İşleri, kampüsteki sağlık, kültür ve spor imkânları, kütüphanenin işleyişi hakkında açıklamalarda bulundu.  

Öğrencilere “hoş geldiniz” diyerek söze başlayan Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, 2021-2022 Akademik Yılı’nın hayırlı olmasını temenni etti.

‘YANINIZDAYIZ’

Koronavirüs salgını sebebiyle uyarılarda bulunan Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, fakülte binaları ve kampüste alınan tedbirlerden bahsetti. Öğrencilere koronavirüs testlerinin pozitif çıkması durumunda izleyecekleri yolu da anlatan Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, “Olur da hastalanırsanız korkuya kapılmayın bizler yanınızdayız. Derslerin takibi konusunda destekçiniziz. Ama tabii ki en iyisi yakalanmamak o yüzden sizlerden ricamız her an tedbirlere uymanız ve en kısa zamanda hepinizin tüm doz aşılarınızı tamamlaması” ifadelerini kullandı.

Yeni öğrencilerin üniversite hayatına ve yerleşke kültürüne hızlı adapte olması amacıyla hazırlanan oryantasyon programında; dersler dışında öğrencilerin faydalanabileceği alanlar, başvuru noktaları, kulüpler, spor ve sosyal tesisler, laboratuvarlar, kütüphaneler, Eğitim Fakültesi’nin işleyiş şekli ve öğrencilerin bu birimlerden nasıl destek alabilecekleri konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantının sonunda Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

OKULLAR YÜKSELİYOR

Kütahya Merkez ve ilçelerde Kütahya İl Özel İdaresi desteği ile yapımı devam eden altı okul hızla

ÖĞRENCİYİ ŞEHRE ÇEKEBİLİRİZ

Öğrenci yurtlarının kampüse yakınlığı sebebiyle şehirden ayaklarının kesildiğinin farkında olduklarına değinen Rektör Kazım Uysal, başarılarla kazanılan