5 dakikada okunabilir

AŞI ÖĞRENCİNİN AYAĞINA GELDİ

DPÜ Evliya Çelebi yerleşkesine kurulan aşı merkeziyle koronavirüs salgınına karşı en büyük silahın DPÜ öğrencisinin ayağına geldiğini belirten DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, tekrar kapanma yaşanmaması, eğitim öğretime ara vermemek ve daha güzel günler için herkesi aşı olmaya davet etti

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde Evliya Çelebi Yerleşkesi Bedesten’de hizmet vermekte olan Mediko Sosyal Merkezi’nde Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan COVID-19 Aşı Merkezi, DPÜ öğrencileri ve personeline hizmet vermeye başladı.

DPÜ’den yapılan açıklamada; “COVID-19 Aşı Merkezi’nde akademisyenlerimiz ve öğrenim gören öğrencilerimiz için kendilerine ayrılan günde 10.00 – 16.00 saatleri arasında aşı merkezine gelerek aşılarını yaptırabileceklerdir” ifadelerine yer verildi.

Aşı kampanyasına öğrenciler yoğun ilgi gösterirken, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal da ikinci doz aşısını oldu. Tüm öğrenci ve üniversite personelinin aşı olması tavsiyesinde bulunan Rektör Kazım Uysal, “Artık uzaktan eğitim dönemi, yüz yüze eğitim başladı. Tüm öğrencilerimiz üniversite kampüslerine geldi. Dersliklerimizi, fakültelerimizi şenlendirdi. Rabbime şükürler olsun. Bazı öğrencilerimiz az da olsa personelimiz aşı yaptırmamakta belki tembellik yaptı. Onun için üniversitemiz içerisinde, bedestende Sağlık İl Müdürlüğümüz desteğiyle bir aşı kampanyası yaptık. Sağlık İl Müdürlüğümüz personeli üniversite Kampüsümüze gelerek adeta bizim ve öğrencilerimizin ayağına gelmiş oldular” ifadelerini kullandı.

EN BÜYÜK SAVUNMA SİLAHI AŞI

Öğrencilerden yoğun bir talep olduğunu ifade eden Rektör Kazım Uysal, “Ben de ikinci doz aşımı henüz yaptırmamıştım. Birinci doz aşımı yaptıralı yaklaşık bir ay oldu. Ben de öğrencilerimle beraber aşı yaptırdım. Ben buradan vatandaşlarımıza, personelimize, sevgili öğrencilerimize şunu ifade etmek istiyorum. Aşı virüs için şu an itibarıyla en önemli koruyucu faktör. Aşıyı mutlaka yaptırmamız lazım. Aşı yaptırmak savunma silahı elde etmektir. Düşman yani virüs her yerde var, sizi her zaman bulabilir. Fakat elinizde savunma varsa, yani silahınız varsa bundan korkmazsınız. İşte biz aşı yaptırmakla aslında savunmamızı güçlü tutuyoruz. Savunması güçlü olan da korkmaz. Ama toplumda, halkımızda bu oranın belli bir seviyenin üstüne çıkması lazım” şeklinde konuştu.

AŞIYA DAVET

Sağlık Bakanlığı personelini tebrik eden Rektör Uysal, “Çok özverili, çok gayretli çalışıyorlar. Ülkemizde aşı yaptırma oranının belli bir seviyeye çıktığını görüyoruz ve bundan sonra artık daha iyiye gideceğimize inanıyoruz, güveniyoruz” dedi. Uysal, tekrar kapanma yaşanmaması toplum sağlığını tehlikeye atmamak, eğitim öğretime ara vermemek ve daha güzel günler için herkesi aşı olmaya davet etti.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Sağlık haberleri