/
4 dakikada okunabilir

SAĞLIK PROFESYONELİ OLARAK KATKI SAĞLAYIN’

Türkiye’de hasta bakımı konusunda ciddi bir personel ihtiyacı olduğunu ve YÖK tarafından talep geldiğini belirten KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu öğrencilere seslenerek “Ülkenize bu alanda birer sağlık profesyoneli olarak katkı sağlayın” dedi.  Kısa zaman içerisinde daha da büyüyecek Hasta Bakımı Programı Türkiye’de sadece üç yer öğrenci yetiştiriyor.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin (KSBÜ) dördüncü meslek yüksekokulu olarak faaliyete geçen Merkez MYO’nun Hasta Bakımı Programı’nda yüz yüze eğitim başladı.

TÜRKİYE’DE SADECE 3 TANE

Törenle açılan KSBÜ Merkez MYO’nun eğitim başlangıcı dolayısıyla düzenlenen programın açılış konuşmasını Merkez MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Üyesi Ayşegül Unutkan yaptı. Dr. Unutkan, hasta bakımı programının Türkiye’de sadece 3 tane bulunduğunu vurgulayarak, bunlardan bir tanesinin KSBÜ’de olduğunu ifade etti. Unutkan konuşmasına şöyle devam etti: “KSBÜ Hasta Bakımı programı ile ülkemize ve dünyaya bu alanda profesyoneller yetiştireceğiz. Tüm öğrencilerimize verimli bir eğitim yılı olmasını diliyorum.”

NEDEN BÖYLE BİR BÖLÜM AÇTIK?

Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, yeni açılan KSBÜ Merkez MYO’da eğitimin başlamasından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, Hasta Bakımı Programı ile ilgili şunları söyledi: “Neden böyle bir bölüm açtık. Aslında bir dahaki sene açmayı planlıyorduk. Bu alanda bulunan ihtiyaç doğrultusunda acilen bu bölümün faaliyete geçmesi doğrultusunda, YÖK tarafından talep geldi. Olağanüstü bir hızla gerçekleşti hemen. Bu Türkiye’nin bu alanda ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Sağlık tesislerinde, evlerde öz bakımı konusunda ciddi bir personel ihtiyacı var. Avrupa’da da ciddi bir ihtiyaç var. Burada okurken mümkün olduğunca kendinizi geliştirin. Yabancı dil başta olmak üzere. Kısa zaman içerisinde bölümünüz daha da büyüyecek. Ülkenize bu alanda birer sağlık profesyoneli olarak katkı sağlayın. Yeni eğitim- öğretim yılında başarılar dilerim.”

Açılış törenine Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu başta olmak üzere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Cem Algın ve Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Merkez MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Unutkan, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

OKULLAR YÜKSELİYOR

Kütahya Merkez ve ilçelerde Kütahya İl Özel İdaresi desteği ile yapımı devam eden altı okul hızla

ÖĞRENCİYİ ŞEHRE ÇEKEBİLİRİZ

Öğrenci yurtlarının kampüse yakınlığı sebebiyle şehirden ayaklarının kesildiğinin farkında olduklarına değinen Rektör Kazım Uysal, başarılarla kazanılan