4 dakikada okunabilir

YAŞATTIĞIN GURUR İÇİN TEŞEKKÜRLER

Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finalinde, Türkiye birincisi olan Furkan Süngü’yü tebrik eden Vali Ali Çelik, “Şehrimize yaşattığın gurur için teşekkür ederim” dedi. Süngü İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’in tebriklerini de kabul etti

Vali Ali Çelik ve Kütahya Milli Eğitim İl Müdürü Hasan Başyiğit, Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finalinde, Türkiye birincisi olarak Kütahya’nın gururu olan Kütahya Emir Sultan Kur’an Kursu öğrencisi Furkan Süngü’yü tebrik etti.

Kütahya Valisi Ali Çelik, Türkiye genelinde faaliyet gösteren Kur’an Kursları talebelerinin katıldığı Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finali’nde Türkiye birincisi olan Furkan Süngü ile hocaları Mehmet Ali Sarı ve Mehmet Oruç’u makamında misafir etti.

Kütahya’yı temsilen katıldığı yarışmadan başarıyla dönen Furkan Süngü’yü tebrik ederek ödüllendiren Vali Ali Çelik, “Şehrimize yaşattığın gurur için teşekkür ederim” dedi.

Furkan Süngü’nün elde ettiği başarıdan mutluluk ve gurur duyduğunu ifade eden Vali Çelik, Süngü’yü tebrik ederek başarılarının daimi olmasını diledi.

YARIŞMAYI KÜTAHYA’YA GETİRDİ

Kur’an’-ı Kerimi Yüzüne Güzel Okuma Yarışması birinciliğini hangi il elde etmiş ise bir sonraki yıl yarışma o ilde yapılıyor. Vali Çelik, Süngü’nün Türkiye birinciliği sayesinde Kuran-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması’nın 2022 yılındaki finale Kütahya’nın ev sahipliği yapacağını söyledi.

Furkan Süngü’ye İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş eşlik etti.

Ayasofya Camii Kebir’de yapılan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finali”nde birinci olan Kütahya Anadolu İmam Hatip lisesi ve Emir Sultan Kur’an Kursu Örgün Eğitim ile Birlikte Hafızlık Projesi 6. sınıf Furkan Süngü’yü makamında kabul eden İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Süngü’yü, ailesini ve bu başarıda emeği geçenleri tebrik etti. Başyiğit, Süngü’ye başarılarının devamını diledi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

YOL GÖSTERECEK’

Okul bazlı değerlendirme raporunun kendileri için yol gösterecek bir kılavuz niteliği taşıdığını ifade eden milli Eğitim

HEYECAN DOLU ZİYARET

Arçelik Mini Garage, Origami/Krigami İstasyonu, 3D Tasarım İstasyonu, Robotik Kodlama İstasyonu, Mobil Uygulama İstasyonu, Nesnelerin İnterneti