2 dakikada okunabilir

ÇEVRECİ YETİŞTİRECEK PROTOKOLE İŞBİRLİĞİ İMZASI

Erasmus + Projeleri İş Birliği” ile tüketim tercihleri, beslenme alışkanlıkları, yaşam stilleri konusunda çevreci yaklaşımlar geliştiren bireylerin yetişmesine katkı sağlanacak protokol Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, arasında imzalandı

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü ile Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile arasında 7 yıl süreli “Erasmus + Projeleri İş Birliği” protokolü imzalandı.

Çevresel meseleleri tartışan, öğreten, çevreci uygulamalar yapan, yeşil müfredatlar oluşturan, tüketim tercihleri, beslenme alışkanlıkları, yaşam stilleri konusunda çevreci yaklaşımlar geliştiren bireylerin yetişmesini sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmayı hedefliyor.

YOK OLAN ORMANLARIN

YENİLERİ OLUŞTURULACAK

Küresel ısınmaya karşı en etkili yöntem olan ağaçlandırmanın yaygınlaştırılmasını sağlamak; ülkemizde meydana gelen orman yangınları, sel, erozyon, hızlı şehirleşme, orman alanlarının hoyratça tarıma açılması gibi nedenlerle yok olan orman alanlarının yerine yenilerini oluşturabilmek; gibi amaçlar ile hazırlanan protokol Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü de imzalandı.

İmza törenine Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, , Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Kanık ile Kütahya MTAL Okul Müdürü Halil Kurt katıldı.

Protokol ile Erasmus + projelerinin tüm süreçlerinde sürdürülebilir uygulamalar yaklaşımı benimsenerek; çevresel meseleleri tartışan, öğreten, çevreci uygulamalar yapan, tüketim tercihleri, beslenme alışkanlıkları, yaşam stilleri konusunda çevreci yaklaşımlar geliştiren bireylerin yetişmesine katkı sağlanacak.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

YOL GÖSTERECEK’

Okul bazlı değerlendirme raporunun kendileri için yol gösterecek bir kılavuz niteliği taşıdığını ifade eden milli Eğitim

HEYECAN DOLU ZİYARET

Arçelik Mini Garage, Origami/Krigami İstasyonu, 3D Tasarım İstasyonu, Robotik Kodlama İstasyonu, Mobil Uygulama İstasyonu, Nesnelerin İnterneti