3 dakikada okunabilir

DOMANİÇ’TE KORKUTAN YANGIN

KÜTAHYA DOMANİÇ'TEKİ AHIR YANGININDA 3 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN TELEF OLDU (TAMER YİĞİT/KÜTAHYA-İHA) Kütahya'nın Domaniç ilçesine bağlı Kozcağız köyünde çıkan ahır ve samanlık yangınında, 3 küçükbaş hayvan telef oldu.

Kozcağız Köyü’nde sabaha karşı samanlıkta başlayan yangın, kısa sürede içi hayvan dolu ahırı sardı. Alevlerin arasından 5 büyükbaş hayvanlarını kurtarmayı başaran İbrahim Çetin “Ama yan ahırda 3 küçükbaş hayvanımız daha vardı ve onlara alevlerden yaklaşamadık. Hayvanlarımız can verdi” dedi.

Kütahya’nın Domaniç ilçesine bağlı Kozcağız Köyü’nde çıkan ahır ve samanlık yangınında, 3 küçükbaş hayvan can verdi.

‘ALERLERDEN YAKLAŞAMADIK’

Alınan bilgiye göre, köyde sabaha karşı samanlıkta başlayan yangın, kısa sürede içi hayvan dolu ahıra sardı. Hayvanların sahibi Mustafa Çetin’in oğlu İbrahim Çetin, alevlerin arasından 5 büyükbaş hayvanı kurtarmayı başarırken, yandaki ahırda bulunan 3 küçükbaş hayvan da telef oldu. İbrahim Çetin, “Sabah 04.30 sıralarında köyde bağrış seslerine uyandığımda, elektrikler yoktu ve bizim ahırın yandığını gördüm. Ahıra kapıdan girme şansım yoktu. Samanlık tutuşmuş, alevler ahır kapısını sarmıştı. Havalandırma deliğinden girerek, 5 adet büyükbaş hayvanı ahırdan bir şekilde çıkardım. Ama yan ahırda 3 küçükbaş hayvanımız daha vardı ve onlara alevlerden yaklaşamadık. Hayvanlarımız telef oldu” dedi.

EVLERE SIÇRAMADAN SÖNDÜRÜLDÜ

Henüz çıkış sebebi belli olmayan yangın, görgü şahitlerinin ifadelerine göre samanlıktan başlayıp ahırlara taşmış. İki ev arasındaki ahşap ahır yangınına, Tunçbilek Garp Linyitleri İtfaiyesi, Domaniç Belediye İtfaiyeleri ve Domaniç Orman İşletme Arasözleri katıldı. İtfaiyelerin zamanında ve doğru müdahalesi ile birbirine bitişik ahşap evlerin arasındaki ahır yangını büyümeden kontrol altına alındı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Asayiş haberleri

BALTAYI TAŞA VURDULAR!

Emet ilçesinde ikamet eden E.T. isimli şahsın 21 adet sikke olduğu değerlendirilen objeyi 650 TL karşılığında

EVİNİ UYUŞTURUCUYA AÇTI!

Subaşı Mahallesi’ndeki bir evde uyuşturucu alındığı bilgisi üzerine harekete geçen Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro