/
5 dakikada okunabilir

KUMARI MAHALLESİNİ 50 YIL RAHATLACAK

Kumarı Mahallesi’ndeki 300 m³’lük su deposunun açılışında konuşan Başkan Alim Işık, 2021 yılı Nisan ayında teslim edilen su depoları sayesinde Kumarı, Okçu, Güveçci ve Sofu Mahallelerinde yaşayan vatandaşların 50 yıl süre ile su sorunu yaşamayacağını vurguladı. Işık, dört su deposunun maliyetini Bir Buçuk Milyon TL olarak açıkladı

Kumarı Mahallesi’nin öncelikli sorunları arasında yer alan ve bir yıl gibi kısa bir sürede yapımı tamamlanan 300 m³’lük su deposunun resmi açılışı yapıldı.

Açılışıda kürsüye ilk olarak Mahalle Muhtarı İbrahim Aslandoğdu geldi. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a Kumarı Mahallesine verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür eden Aslandoğdu, yıllardır yapımını bekledikleri su deposunun bugün açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.  Muhtar Aslandoğdu, “Mahallemize yapılan hizmetler sadece su deposu değildir. Asfalt, istinat duvarı ve diğer hizmetler için bir kez daha mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.

‘HİZMETLERİ HIZLANDIRIYORUZ’

Kumarı Mahallesi sakinleri ve Muhtar Aslandoğdu ile birlikte emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Mahalle muhtarlarımız çalışırsa, biz hizmetleri hızlandırıyoruz” dedi.

Mahalle muhtarlarının hizmet taleplerini takip etmeleri gerektiğini ifade eden Başkan Işık, Kumarı Mahallesi Muhtarı ve mahalle sakinlerinin öncelikli ihtiyaçlarının tamamını yerine getirildiğini söyledi. Başkan Işık, “Mahallemizde çok az bir ihtiyaç kaldı. Bu hizmetlerimizi de en kısa sürede yerine getireceğiz. Belediyemiz Kumarı Mahallemizle beraber 4 mahallemizde ki her biri 300 metreküplük su deposu ve manevra odasını ihale ile depolarımızın imalatı bir yıl içinde 2021 yılı Nisan ayında teslim edildi. O günden bugüne vatandaşlarımız bu depolardan yararlanıyor. Buranın açılışı da bugüne nasip oldu” dedi.

4 DEPOSUBİR BUÇUK MİLYON TL

Sözleşme bedeli olarak 4 su deposunun yaklaşık bir buçuk milyon TL olduğunu belirten Başkan Işık, su depolarının Kumarı, Okçu, Güveçci ve Sofu Mahallelerin öncelikli talepleri olduğunu söyledi. 50 yıl süre ile bu mahallelerde yaşayan vatandaşların su sorunu yaşamayacağını dile getiren Başkan Işık, “Biz yaptığımız hizmetlerle, vatandaşa vereceği memnuniyetle sadece onurlanıyoruz. Bu bizim görevimiz. Bu görevi yerine getirirken de mahallelerimizin önceliklerini en kısa sürede yerine getirmeye gayret ediyoruz. Emeği geçen belediye çalışanlarımıza, yüklenici firmamıza teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Açılışa Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ile birlikte, Belediye Başkan Yardımcıları Ömer Köse, Abdullah Damcı, Özel Kalem Müdürü Savaş Cansevdi, belediye birim müdürleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, Kumarı Mahallesi Muhtarı İbrahim Aslandoğdu, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ile birlikte mahalle sakinleri katıldı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri

‘YAYGARAYI BASALIM’

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na verilen sözleri kadınların tutacağını belirten Katılımcı Kadınlar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cemile

KÜTBO KARDEŞLERİYLE BULUŞTU

Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen sektörlerin değerlendirildiği “Türkiye’de Ekonomi Gündemi” programına katılan KÜTBO, kardeş borsaların üyeleriyle gelecekte