4 dakikada okunabilir

DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ’NDE ZAFER YOLUNDA YÜRÜDÜLER

Dünya Yürüyüş Günü’nde Aslıhanlar Şehitliği’nden Dumlupınar Şehitliği’ne yürüyen Vali Ali Çelik ve protokol üyeleri şehitlikleri de ziyaret ederek dua etti. Yürüyüş sırasında bedenen zihnen sağlıklı olmanın en önemli yönlerinden birini spor yapmak olarak işaret eden Vali Ali Çelik, lütfen yürüyüşü alışkanlık haline getirin” dedi

Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri kapsamında “Zafer Yolunda Yürüyüş”programı gerçekleştirildi. Vali Çelik ile protokol üyeleri, sağlıklı yaşamı teşvik etmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Büyük Aslıhanlar Şehitliği’nden Dumlupınar Şehitliği’ne yürüdü.

Zafer Yolu’ndaki Yürüyüşe; Vali Ali Çelik, İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Pusula Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Derneği (PADOK) gönüllüleri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda şehitler de unutulmadı. Vali Ali Çelik ve protokol üyeleri Büyükaslıhanlar ve Dumlupınar Şehitliklerini ziyaret etti. İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş tarafından Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

SAĞLIKLI BEDEN

SAĞLIKLI ZİHİN

Yürüyüş sırasında spor yapmanın önemine vurgu yapan Vali Ali Çelik, “Bedenen zihnen sağlıklı olmanın en önemli yönlerinden biri spor yapmak. Yürüyüş de bunun en temel dinamiği. Tempolu olmayan uzun vadeli 45 dakikanın üzerindeki yürüyüşler sağlıklı yaşam için en etkili yöntem olarak biliniyor. Bugün Dünya Yürüyüş Günü vesilesiyle bizleri bu anlamda bir araya toplayan İl Sağlık Müdürümüze ekibine, PADOK’a, katılımcı olan siz değerli mesai arkadaşlarıma şükranlarımı arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Zafer Yolunda Yürüyüşü esnasında Dumlupınarlıların yoğun ilgisiyle karşılaşan Vali Ali Çelik, vatandaşlarla sohbet ederek hal hatır sordu. İstek ve talepleri de dinleyen Vali Çelik, bir vatandaşın davetini de kırmayıp kısa süre hanesine konuk oldu, ahşap işlerini inceledi.

‘ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİN’

Programın ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Vali Çelik, Dünya Yürüyüş Günü’nü vesile bilip kahraman ecdadımızı dualarla yad ettik. “Zafer Yolunda Yürüyüş” programına emek veren, katılan herkese teşekkür ediyorum. Kendinizi hem fiziksel hem de ruhsal açıdan iyi hissetmek için lütfen yürüyüşü alışkanlık haline getirin” dedi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Spor haberleri

OLMADI ŞİMŞEK 1-1

Belediye Kütahyaspor sahasında Tuncay Fındıkçı’nın attığı golle öne geçtiği karşılaşmadan son dakikalarda yediği gol sonrasında 1-1

HEDEF SERİ GALİBİYETLER

Belediye Kütahyaspor’da Cumartesi günü oynanacak olan 1954 Kelkit Belediyespor karşılaşması için hazırlıklar devam ediyor. Belediye Kütahyaspor