/
3 dakikada okunabilir

‘ÖNCELİĞİMİZ ÖĞRENCİLERİN SAĞLIĞI’

Yeni akademik yılda öğrencileriyle yeniden bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, “Yeni akademik yılda öğrencilerimizin ve toplumumuzun sağlığını korumak temel önceliğimiz olacak. Bu amaç yolundaki en büyük yardımcımız ise aşılar” ifadelerini kullandı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, Radyo Dumlupınar’da yayımlanan özel bir programa konuk oldu.

Rektörlük binasındaki Radyo Dumlupınar stüdyosunda gerçekleşen ve Radyo Dumlupınar’ın Müdürü Mustafa Murat Aydın’ın sunuculuğunu üstlendiği programda Prof. Dr. Kâzım Uysal’ın yanı sıra halk edebiyatının âşık geleneğini sürdüren sanatçılardan Âşık Turabi de katıldı.

AŞIYA DAVET

2021-22 Akademik Yılı’na heyecanlı başladıklarını ve öğrencileri çok özlediklerini belirten Rektör Uysal, “Onlarla yeniden aynı ortamda olmak bizleri çok mutlu ediyor. Yeni akademik yılda öğrencilerimizin ve toplumumuzun sağlığını korumak temel önceliğimiz olacak. Bu amaç yolundaki en büyük yardımcımız ise aşılar. İl Sağlık Müdürlüğümüz ile yaptığımız iş birliği ile öğrenci ve personellerimiz randevusuz olarak Bedesten’deki Mediko Sosyal Merkezi’nde aşılarını olabiliyorlar. Buradan öğrenci ve personelimize aşılarını yaptırmaya ve toplum sağlığını koruma yolundaki mücadelemize katılmaya davet ediyorum. Yeni akademik yılda tüm öğrenci ve personellerimize de sağlık ve başarılar diliyorum” dedi.

DPÜ’YE ÖZEL MANİ

Programa katılan Âşık Turabi ise Radyo Dumlupınar dinleyicileri için türkü ve mânilerini seslendirdi. Canlı yayında yazdığı DPÜ’ye özel bir mâniyi de dinleyicilerle paylaşan Âşık Turabi’nin Sarıkamış şehitleri için yazılan türküsüne Rektörümüz de eşlik etti.

Yaklaşık 30 dakikalık özel program Mustafa Murat Aydın’ın Rektör Uysal’a Âşık Turabi’ye ve yayına mesajla katılan dinleyicilere teşekkür konuşması ile sona erdi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

YOL GÖSTERECEK’

Okul bazlı değerlendirme raporunun kendileri için yol gösterecek bir kılavuz niteliği taşıdığını ifade eden milli Eğitim

HEYECAN DOLU ZİYARET

Arçelik Mini Garage, Origami/Krigami İstasyonu, 3D Tasarım İstasyonu, Robotik Kodlama İstasyonu, Mobil Uygulama İstasyonu, Nesnelerin İnterneti

OKULLAR YÜKSELİYOR

Kütahya Merkez ve ilçelerde Kütahya İl Özel İdaresi desteği ile yapımı devam eden altı okul hızla