4 dakikada okunabilir

‘TEK ÇARE AŞI’

Şehit Türkan Türkmen Tekin Anadolu Lisesi ve Borsa İstanbul Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaretlerinde yüz yılda bir yaşanan salgın hastalıklardan kurtulmanın çaresini tüm dünya olarak aramak zorunda olduğumuzu ve şu anda bu çarenin aşı olduğunu söyledi. Başyiğit, yaş aralığında bulunan herkesin aşı olması gerektiğini hatırlattı

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, aynı binada eğitim öğretime devam eden Şehit Türkan Türkmen Tekin Anadolu Lisesi ve Borsa İstanbul Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Ziyareti sırasında İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’e Ortaöğretim Hizmetleri Şube Müdürü İrfan Kanık, eşlik etti.

Şehit Türkan Türkmen Tekin Anadolu Lisesi öğrencileriyle sınıflarında bir araya gelerek sohbet eden Hasan Başyiğit, öğrencilere salgın hastalık konusunda bilgiler aktararak hastalıktan korunmak için tavsiyelerde bulundu. Aşı konusunu da gündeme getiren İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, aşı olma yaş aralığında bulunan herkesin bu konuyu ihmal etmemesi gerektiğini belirterek yüz yılda bir yaşanan böyle salgın hastalıklardan tüm dünya olarak kurtulmanın çaresini aramak zorunda olduğumuzu ve şu anda bu çarenin aşı olduğunu söyledi.

Şehit Türkan Türkmen Tekin Anadolu Lisesi ile ilgili Okul Müdürü Murat Fazıl Akkoç’tan bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, daha sonra Borsa İstanbul Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini sınıflarında ziyaret etti. Çocuk gelişimi ve eğitimi alanı, hasta ve yaşlı hizmetleri alanı, yiyecek-içecek hizmetleri alanlarında okuyan öğrencilerle sınıflarında bir araya gelen Hasan Başyiğit, öğrencilerin bölümleriyle ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

‘HER OKULDA KÜTÜPHANE ŞART’

Okul kütüphanesinde de incelemelerde bulunan Hasan Başyiğit, her okulun küçük veya büyük bir kütüphanesinin bulunması gerektiğini belirtti. Başyiğit, öğrencilerin kitaplara ulaşabilmesinin, çok faydalı ve değerli olduğunu, okuma kültürü kazanmalarında etkili olduğunu sözlerine ekledi.

Ziyaret sonunda öğretmenler odasında iki okulun öğretmenleriyle bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, öğretmenlerden eğitim öğretim ve yüz yüze eğitim konularında bilgi aldı. Okul rehberlik ve psikolojik danışma servisini de ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Öğretmen Zeliha Karaca’dan okulda yapılan rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleriyle ilgili bilgi aldı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Sağlık haberleri