4 dakikada okunabilir

TRAFİĞE HAVADAN DENETİM ‘EN BÜYÜK SORUN HIZ’

Helikopterle havadan trafik denetiminin ardından açıklamada bulunan Vali Ali Çelik, trafikte en temel sorunun hız olduğuna vurgu yaptı. Vali Çelik hızlı gitmenin iyi bir sürücü olduğunuzu değil risk altında olduğunuz gösterdiğini ifade ederken “Lütfen kurallara uyalım” dedi

Trafikte kazaların önlenmesi ve can kayıplarının önüne geçilmesi amacıyla helikopter trafik denetimi yapıldı.

Denetime; Vali Ali Çelik, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç ile İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç katıldı.

Gelinkaya Köyü girişi, Çavdarhisar – Hacıkebir Köyü yol ayrımı, Gediz Yunuslar Petrol önü ve Altıntaş Ayrıkçı Yolu güzergâhında yapılan denetimlerde havadan tespit edilen ihlaller jandarma ve polis ekiplerine bildirildi.

Trafikte kazaların önlenmesi ve can kayıplarının önüne geçilmesi amacıyla yapılan denetimleri ve yolların durumunu havadan kontrol eden Vali Çelik, “Amacımız ceza yazmak değil, bilinçlendirmek ve farkındalığı artırmak” dedi.

 “Trafikte sıfır can kaybı” hedefiyle bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarının kesintisiz sürdürüldüğünü söyleyen Vali Ali Çelik, “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun önderliğinde, trafikte bilinç ve farkındalığın artırılması için Devletimizin tüm imkânlarını kullanıyoruz” dedi.

‘HIZLI SÜRMEK İYİ SÜRÜCÜ OLMAK DEĞİL’

Trafikte en temel sorunun hız olduğunun altını çizen Vali Ali Çelik, “Denetimlerde kavşağa girişlerde hız limitine uyulmadığını tespit ettik. Hız iyi bir sürücü olduğumuzu değil, risk altında olduğumuzu gösterir. Özellikle kavşaklara yaklaşırken hız limitlerine, trafik işaretlerine sürücülerin uyması önem arz ediyor. Güvenli bir trafik için kuralları hassasiyetle uygulamalıyız. Bu faaliyette görev alan tüm ekiplerimize teşekkür ediyor, kazasız sürüşler diliyorum” diye konuştu.

‘LÜTFEN KURALLARA UYALIM’

Denetimin ardından sosyal medya hesaplarında açıklamada bulunan Vali Ali Çelik, İçişleri Bakanlığımızın kazaların azaltılmasına yönelik stratejisi kapsamında helikopter destekli trafik denetimine katıldık.Trafik kazalarındaki en önemli sorunumuz hız. Hızı azaltmadığımız ve yasaların belirlediği hız kurallarına uymadığımız sürece risk altındayız. Lütfen kurallara uyalım” mesajını verdi

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Asayiş haberleri

BALTAYI TAŞA VURDULAR!

Emet ilçesinde ikamet eden E.T. isimli şahsın 21 adet sikke olduğu değerlendirilen objeyi 650 TL karşılığında

EVİNİ UYUŞTURUCUYA AÇTI!

Subaşı Mahallesi’ndeki bir evde uyuşturucu alındığı bilgisi üzerine harekete geçen Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro