1 dakikada okunabilir

GERMİYAN SOKAĞI TURİSTLERE HAZIRLANIYOR

Kütahya gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan tarihi konaklarıyla geçmişin izlerini barından Germiyan Sokak’ta; peyzaj, kilit parke taşı yenileme ve bakım, çiçek ekimi ve çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor.

Kütahya Belediyesi ekipleri, Kütahya’nın turizm rotalarında önemli yere sahip Germiyan Sokağı’nda peyzaj çalışması gerçekleştiriliyor.

Kütahya’nın önemli kültürel miras hazinelerinin başında yer alan konakların yer aldığı Germiyan Sokağı şehre gelen turistlere geçmişten günümüze yolculuğun en güzel örneklerinden birisini sunuyor.

DAHA RENKLİ DAHA CANLI Tarihi sokakta yapılan restorasyon çalışmalarının yanında Kütahya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşlerine bağlı ekiplerin ortak yürüttüğü peyzaj, kilit parke taşı yenileme ve bakım, çiçek ekimi ve çevre düzenleme çalışmaları ile sokağın çehresi değişiyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı halinde olan Germiyan Sokak artık daha renkli ve daha canlı bir görünüme kavuşacak.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri

‘İNSANLIĞA HAYIR GETİRSİN’

“Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” temasıyla kutlanacak Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri hakkında İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’tan bilgi

‘YAYGARAYI BASALIM’

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na verilen sözleri kadınların tutacağını belirten Katılımcı Kadınlar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cemile