4 dakikada okunabilir

DPÜ’DEN BÜYÜK BAŞARI

YÖK 100/2000 Doktora Programı kapsamında 6 doktora bursu almaya hak kazanan DPÜ projelerinin çok değerli olduğunu belirten Rektör Kazım Uysal, Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler ile Enerji Depolama alanlarında projeye katkı sağlayan öğretim üyelerini tebrik etti.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ)YÖK 100/2000 Doktora Bursu kapsamında Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler ile Enerji Depolama alanlarında toplam 6 doktora bursu almaya hak kazandı.

Yükseköğretim Kurulu’nun, 100/2000 Doktora Projesi 2021-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi için geçtiğimiz aylarda çağrıyı çıktığını hatırlatan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, “Farklı alanlarda yaptığımız başvuruların ardından YÖK’ün yaptığı değerlendirme ile Malzeme Bilimi ve Mühendisliği doktora programına bağlı Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler ile Kimya doktora programına bağlı Enerji Depolama alanlarında yapılan başvurumuz destek gördü. Başvuru için dosya gönderen tüm ana bilim dallarımıza teşekkür ederiz” dedi.

BİLİM SINAVI 12 EKİM’DE

Konuyla ilgili bir duyuru yayımlayan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü de YÖK’ün 100/2000 Doktora Bursu kapsamında Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler ile Enerji Depolama alanlarında toplam 6 doktora öğrencisinin burs alacağı bilgisini resmî internet sitesi lee.dpu.edu.tr üzerinden bildirdi. Enstitümüzden yapılan açıklamada ayrıca Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler ile Enerji Depolama alanlarına 4- 11 Ekim tarihlerinde çevrim içi olarak yapılacak başvurularda gerekli koşulları sağlayan adayların başvuru yapabileceği ve 12 Ekim günü yapılacak bilim – mülakat sınavının ardından kazananların ilan edileceği bilgisi verildi.

‘ÇOK DEĞERLİ’

Türkiye’nin kalkınma hedefleri yönünde ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmeyi hedefleyen YÖK 100/2000 Doktora Programı kapsamında değerlendirilen başvuru sonrasında, Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler ile Enerji Depolama alanlarında 6 burs kontenjan hakkı elde etmenin DPÜ açısından çok değerli olduğunun altını çizen DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, “Bu vesile ile Metalürji ve Malzeme Mühendisliği bölümümüzü ve bölüm adına süreci yöneten Prof. Dr. Hasan Göçmez ile Kimya bölümümüzü ve bölüm adına süreci yöneten Prof. Dr. Alper Tolga Çolak’ı kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

OKULLAR YÜKSELİYOR

Kütahya Merkez ve ilçelerde Kütahya İl Özel İdaresi desteği ile yapımı devam eden altı okul hızla

ÖĞRENCİYİ ŞEHRE ÇEKEBİLİRİZ

Öğrenci yurtlarının kampüse yakınlığı sebebiyle şehirden ayaklarının kesildiğinin farkında olduklarına değinen Rektör Kazım Uysal, başarılarla kazanılan