4 dakikada okunabilir

BU RUHU BÜYÜTMEK GEREK

Din görevlilerin pandemi döneminde büyük bir sorumluluk üstlenerek filyasyon ve denetim yükünühafiflettiğini belirten Vali Ali Çelik, “Birlik olmak dayanışma içinde olmak çok önemli, bu ruhu büyütmek lazım” dedi. KÜDİYAD Başkanı Murat Oruç, Rabbim buvefayı ömrünüzün sonuna kadar sürdürmeyi nasip eylesin” duasında bulundu

Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Kütahya Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği (KÜDİYAD) vefa yemeği programı düzenlendi.

Evliya Çelebi Eğitim Merkezi görevlisi Halit İnci’nin Kur’ântilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasının KÜDİYAD Başkanı Murat Oruç yaptı. 

KÜDİYAD EN KADİM DERNEKLERDEN

1973 yılında faaliyete geçen KÜDİYAD’ın kuruluş öyküsünü katılımcılarla paylaşan KÜDİYAD Başkanı Murat Oruç, “Kütahya’nın en kadim derneklerinden biriyiz. Doğumdan ölüme kadar insanlara en faydalı yapılabilecek meslek din görevlisi olmaktır” ifadelerini kullandı. 

Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın teması “vefa” ile din görevliliğinin birbirine çok güzel bir şekilde örtüştüğünüz belirten Murat Oruç, “İzin günlerinde dahi hocalarımızın kapıları çalınır. Rabbim bu vefayı ömrünüzün sonuna kadar hepinize sürdürmeyi din görevlisine layık görev yapabilmeyi nasip eylesin” duasında bulundu.

‘YÜKÜMÜZÜ HAFİFLETTİLER’

Din görevlileri özellikle pandemi döneminde şehrin ve insanların üzerindeki etkilerinin paylaşılmasında büyük bir sorumluluk üstlendiğini ve üstelenmeye devam ettiğini vurgulayan Vali Ali Çelik, “Filyasyon ve denetim konusunda bizim yükümüzü hafiflettiler. Din görevlilerimizin her alandaki çalışmaları, hizmetleri bize güç veriyor. İyi ki varsınınız. Her birine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Vali Ali Çelik, “Ben bazen dara düştüğüm zamanlar Sayın Müftümüzün yüzüne baktığımda o hissi alıyorum. Biliyorum ki arkamızda kocaman bir din görevlileri ordusu var hallederiz inşallah diyorum. Birlik olmak dayanışma içinde olmak çokönemli bu ruhu büyütmek lazım” şeklinde konuştu

KÜDİYAD tarafından desteklerinden dolayı Vali Ali Çelik, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve Ulu Cami baş imam hatibi Süleyman Altıntaş’a plaket verildi. 

Programa Vali Ali Çelik,İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, KÜDİYAD Başkanı Murat Oruç, Müftü Yardımcısı Tahsin Ekin, Din Hizmetleri Şube Müdürü Gürsel Bayram ile emekli din görevlileri katıldı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri

‘İNSANLIĞA HAYIR GETİRSİN’

“Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” temasıyla kutlanacak Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri hakkında İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’tan bilgi

‘YAYGARAYI BASALIM’

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na verilen sözleri kadınların tutacağını belirten Katılımcı Kadınlar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cemile