2 dakikada okunabilir

MEHMET PEHLİVAN TÜRKİYE BİRİNCİSİ

“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen proje yazma yarışmasına Vefalı Gönüller, Vefakâr Şehirler ” konulu çalışmasıyla katılan Kütahyalı Mehmet Pehlivan birincilik ödülüne layık görüldü.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebiyle düzenlediği Hafızlık, Şiir Yazma ve Proje Yazma yarışmalarının Proje Yazma kategorisinde KütahyalıMehmet Pehlivan birincilik ödülüne layık görüldü. 

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasından düzenlenen “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri tüm Türkiye’de din görevlilerinin katılımıyla düzenlendi. Diyanet İşleri Başkanlığı“Camiler ve Din Görevlileri” haftası münasebetiyle; Başkanlık personelinin yeteneklerini geliştirmelerini, mesleklerini cesaretle yapacak şekilde kendilerine güven duymalarını sağlamak, ayrıca araştırma, planlama, uygulama ve analiz yeteneklerini geliştirmek amacıyla Hafızlık, Şiir Yazma ve Proje Yazma yarışmaları düzenledi. Diyanet personelleri arasında yapılan yarışmalarda Proje Yazma kategorisinde Kütahyalı Mehmet Pehlivan’ın hazırlamış olduğu proje Türkiye Birincisi seçildi. 

Uşak İl Müftülüğü’nde Din Hizmetleri Uzmanı olarak çalışan Pehlivan, hazırladığı “Vefalı Gönüller, Vefakâr Şehirler ” konulu çalışmasıyla ödülünü Edirne Selimiye Cami’sindeyapılan Camiler ve Din Görevlileri haftası açılış programında aldı. Kazandığı başarıyla tüm Kütahya’nın göğsünü kabartan Mehmet Pehlivan’ın Gediz İmam Hatip Lisesi mezunu oldu belirtildi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri

‘İNSANLIĞA HAYIR GETİRSİN’

“Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” temasıyla kutlanacak Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri hakkında İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’tan bilgi

‘YAYGARAYI BASALIM’

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na verilen sözleri kadınların tutacağını belirten Katılımcı Kadınlar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cemile