/
6 dakikada okunabilir

YEŞİLAY BAĞIMLILIĞA KARŞI YÜRÜDÜ


Oluşturulan büyük kortejle sevgi yolunda Bağımlılığa Karşı Farkındalık Yürüyüşü düzenleyen Yeşilay Kütahya Şubesi’nin Başkanı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, vatandaşları Yeşilay gönüllüsü olmaya davet etti. Etkinliğe “Hayır demek yaşam tarzıdır! Size sunulan zararlı maddeye ‘hayır’ deyin” yazılı pankartıyla katılan Vali Ali Çelik vatandaşlara sigarayı bırakma çağrısında bulundu
Yeşilay Kütahya Şubesi tarafından düzenlenen Yeşilay Bağımlılığa Karşı Farkındalık Yürüyüşünde Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ)öğrencileri, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Toplulukları ve Kütahya Yeşilay Spor Kulübü sporcuları Valilik önünden Sevgi Yolu bitimine kadar yürüdü.
‘HAYIR DEMEK YAŞAM TARZIDIR’
Bağımlılığa Karşı Farkındalık Yürüyüşüne “Hayır demek yaşam tarzıdır! Size sunulan zararlı maddeye ‘hayır’ deyin” yazılı pankartıyla katılan Vali Ali Çelik, yürüyüş boyunca karşılaştığı esnaf ve vatandaşlara sigarayı bırakma çağrısında bulundu. Vali Çelik’i karşılarında gören vatandaşlar bırakma sözü de verdi.
Ellerinde pankart ve dövizlerle Sevgi Yolu boyunca yürüyen katılımcılar, bağımlılıkla mücadeleye dikkat çektiler.
Yürüyüşe katılan KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kütahya Yeşilay Spor Kulübü sporcularına üçlü çektirdi. Sevgi yolu genç sporcuların “Yeşilay” sloganıyla inledi.
Yeşilay’ın bir asrı aşkın süredir bağımlılıklarla mücadele ettiğine dikkat çeken Yeşilay Kütahya Şube Başkanı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, “Sağlıklı ve bağımlılıklardan uzak nesillerin yetişmesini büyük önem veren Yeşilay bu doğrultuda gençlerle birlikte birçok faaliyet gösteriyor ve gençlerle birlikte mücadele ediyor” dedi.
BAŞKAN TOPÇUOĞLU ÜNAL’DAN
GÖNÜLLÜLÜK DAVETİ
Yeşilay Bağımlılığa Karşı Farkındalık Yürüyüşünde Kütahya’nın gençleriyle bir arada bulunmayı çok anlamlı bulduğunu dile getiren Yeşilay Kütahya Şube Başkanı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, “İlimizdeki kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği ve ortak çalışmalar geliştirerek bağımlılıklarla mücadele etmek üzere toplumun bilinç, güç ve kaynaklarını harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Geleceğimizin teminatı olan geçlerimize madde bağımlılıklar konusundaki tüm bilgileri edinmeye ve sizleri Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyor, bugün bizimle birlikte olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.
‘BUGÜN BİR BAŞLANGIÇ OLSUN’
Özellikle gençlerin burada olmasını çok önemsediğini belirten Vali Ali Çelik, “Gençlerin her türlü bağımlılığa karşı farkında olması, onların hayatlarının sonraki dönemlerinde güçlü olması toplumlumuzun da güçlü olması anlamına geliyor. Onların her türlü bağımlılığa karşı tavır sergilemesi bizler için çok değerli hep birlikte her türlü bağımlılığa karşı hayır demeliyiz. Bugün bunun bir başlangıcı olsun” dedi.
Yürüyüşe; Vali Ali Çelik, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Vali Yardımcıları Mustafa Güney ile Hasan Erkal, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Yeşilay Kütahya Şube Başkanı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, üniversite toplulukları ve Kütahya Yeşilay Spor Kulübü sporcuları da destek verdi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri

‘İNSANLIĞA HAYIR GETİRSİN’

“Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” temasıyla kutlanacak Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri hakkında İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’tan bilgi

‘YAYGARAYI BASALIM’

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na verilen sözleri kadınların tutacağını belirten Katılımcı Kadınlar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cemile