3 dakikada okunabilir

KÜTAHYA’NIN FİRMALARI KÜTAHYA PORTALINDA

Kütahya ilinin ve Kütahya’daki firmaların tanıtımına katkı sağlayacak “Kütahya Portalı” adı altında oluşturulan web sitesi hakkında değerlendirmelerde bulunan KÜTBO ve Kütahya İl-İlçeleri Ticaret ve Sanayi Odaları Yönetim Kurulu Başkanları, mesleki eğitim ve kadın istihdamı konusunda yürütülecek projeler hakkında fikir alışverişi yaptı

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) ile Kütahya İl-İlçeleri Ticaret ve Sanayi Odaları Yönetim Kurulu Başkanları İstişare Toplantısı KÜTBO ev sahipliğinde yapıldı.

KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin başkanlığındaki toplantıya, Kütahya, Gediz, Simav Ticaret ve Sanayi Odaları Yönetim Kurulu Başkanları ve Genel Sekreterleri ile TOBB Oda-Borsa Akademik Danışmanı katılım sağladı.

Dijital uygulamaların hızla önem kazandığı bir dönem olmasından dolayı üye işletmelerin özellikle KOBİ’lerin iş geliştirme faaliyetlerine destek olabilecek, çağın gereklerine uyumlu şekilde Kütahya İli Oda ve Borsaları tarafından Kütahya ilinin ve Kütahya’daki firmaların tanıtımına katkı sağlayacak “Kütahya Portalı” adı altında oluşturulan web sitesi çalışmaları hakkında sunum yapılarak programın geliştirilmesi yönünde değerlendirmelerde bulunuldu.

MESLEKİ EĞİTİM PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Toplantıda, TOBB Kütahya İli Oda-Borsa Akademik Danışmanı İçlem Er tarafından Sanayide kadın istihdamına yönelik olarak yapılan araştırmalar Yönetim Kurulu Başkanları ile paylaşılarak Mesleki Eğitim ve kadın istihdamı konusunda yürütülecek projeler hakkında istişareler gerçekleştirildi.

 Kütahya İli Oda ve Borsaları tarafından yapılan çalışmalarda birliktelik vurgusu yapılan toplantı, görüş ve önerilerin sunulmasının ardından iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri

‘HER DETAYI EŞSİZ’

Tiyatro-stadyum kompleksi restorasyonunun 2022’de başlayacağını ifade eden Vali Ali Çelik, “Aizanoi’yi her ziyaretimde ve saha incelememde

‘YAYGARAYI BASALIM’

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na verilen sözleri kadınların tutacağını belirten Katılımcı Kadınlar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cemile