1 dakikada okunabilir

ÖĞRENCİLERE BÜYÜK DESTEK

LGS kapsamında yapılacak merkezî sınava hazırlanan 8. sınıf öğrencileriyle YKS’ye girecek 12. sınıf öğrencilerinin katıldığı DYK’lara 7 ve 11. sınıf öğrencileri de kabul edilecek

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınan kararla 8. ve 12. sınıf öğrencilerinden sonra 7 ve 11. sınıf öğrencilerinin de ücretsiz verilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) kapsamına alındığını duyurdu.

Daha önce Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezî sınava hazırlanan 8. sınıf öğrencileriyle Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek 12. sınıf öğrencilerinin katıldığı DYK’lerden, 7 ve 11. sınıf öğrencilerinin de faydalanmasına imkân sağlandı.

Ayrıca öğrencilere hem yardımcı kaynak destek paketleri de sağlanacak.  2.sınıftan 12. sınıfa tüm düzeylerde her ay yayımlanmaya başlanan yardımcı kaynak paketi ile 7, 8, 11 ve 12. Sınıfların sınavlarda hazırlanmasına destek olunacak.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

OKULLAR YÜKSELİYOR

Kütahya Merkez ve ilçelerde Kütahya İl Özel İdaresi desteği ile yapımı devam eden altı okul hızla

ÖĞRENCİYİ ŞEHRE ÇEKEBİLİRİZ

Öğrenci yurtlarının kampüse yakınlığı sebebiyle şehirden ayaklarının kesildiğinin farkında olduklarına değinen Rektör Kazım Uysal, başarılarla kazanılan