5 dakikada okunabilir

TEDBİRİNİZİ ALIN


Kütahya’da vaka sayıları her geçen gün artmaya devam ederken, vatandaşlar maske-mesafe ve temizlik kurallarına tam olarak uyulmadığını düşünüyor. Herkesin kendi tedbirini alması gerektiğini belirten vatandaşlar “vakaların azalmasını istiyorsak aşımızı olup, kurallara uymalıyız” ifadelerini kullanıyorlar

Vaka sayılarında Ege bölgesinde zirvede bulunan, Türkiye genelinde ise ilk 5 ilden biri olan Kütahya’da vatandaşlar artışların sebebini GAZETE KIRKÜÇ’e değerlendirdi. Özellikle son dönemlerde maske kullanan kişi sayısının daha da azaldığını belirten vatandaşlar, mesafe kuralının da hiçe sayıldığını belirttiler. Aşının önemine değinerek herkesi bu hastalıktan korunmaya davet eden vatandaşlar “Aşı istesek de istemesek de bu hastalığın önüne geçmemizde en önemli kural. Ayrıca maske-mesafe ve temizlik kurallarına uymalıyız. Aksi takdirde artışlar devam edecek” dediler. Bazı vatandaşlar ise özellikle kafe, lokanta ve eğlence yerleri gibi kapalı mekanlarda daha tedbirli davranılmasını gerektiğini, bu noktada önlemlerinde artırılmasını istediler.
TEDBİR ALIRSAK VİRÜSÜ YENEBİLİRİZ
Tedbirlerin herkes tarafından alınması durumunda vaka sayılarının azalabileceğini ve bu hastalığında yavaş yavaş yok olabileceğini düşünen vatandaşlar “Daha önce bu sayılar fazlasıyla azaldı bitme noktasına gelirken yeniden arttı. Herkes kendi tedbirini alırsa yok olma durumuna gelebilir. Sadece biraz sabretmeliyiz. Gençlerimizinde bu noktada üstüne düşeni yapması ve kendi tedbirlerini alması gerekiyor. Herkesin duyarlı olması şart” dediler.

AZİZ GÖNEŞ:
Aşı bu hastalığı en önemli ilacı. Herkesin tedbiri kendisi alması lazım. maske takma zorunluluğu olduğu halde maske takmayıp sigara içilmesi de vakalardaki artışa örnek gösterile bilir.

ÖMER GÜLHAN
Bazı bölgelerimizde özellikle kırsal kesimlerde kurallara uyan yok. Ben 3 doz aşımı oldum maskemi takıyorum Benim görüşüm herkes kendi tedbirini alırsa vaka sayıları azalır.

MUZAFFER ÖZEN
Maske kullanımında bir sıkıntı var. Öğrencilerin gelmesiyle birlikte kafeler tıklım tıklım. Kütahya korunmuyor ve vaka sayıları artıyor.Bunun için ne yapılabilir bilmiyorum ama herkesin korunması gerekiyor.

RABİA DURSUN
Maskesiz olarak dolaşan kişi sayıları artmaya başladı. Bunun vaka sayılarındaki artışı tetiklediğini düşünüyorum. Aşı olunmasının vakalarda azalmaya gidebileceğini düşünüyorum.

SÜLEYMAN GERMİYANOĞLU
Kütahya’daki vakaların yüksek olmasının nedeni korunmamak, aşı olmamak ve tedbirlere uyulmaması. Kurallara uyulduğu takdirde virüsü daha rahat yenebiliriz. Örneklerini gördük

MEHMET BEYEN
Mesafe maske kurallarına uyulmuyor. Bir sözle örneklemek gerekir ki İmam bildiğini okur. İşte bu sözü Kütahya halkı için söyleyebiliriz. Herkes bildiğini yapıyor. Vakalarda bu yüzden artıyor.

OSMAN DURGUN
Vakaların artmasıyla ilgili mesafenin hiçe sayıldığını söyleyebiliriz. Maske kullanımında bir azalma var. Neredeyse kimse maske takmıyor. Buda vakaların artmasına neden oluyor.

ABDURRAHMAN ÖZBEK
Kütahya’daki vaka artışının başlıca nedeni tedbirsizlik ve yöneticilerin ilgilenmemesi. İşyerlerinde 150-200 kişi aynı yerde yemek yiyor. Herkesin kendi tedbirini alması şart.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Sağlık haberleri