/
5 dakikada okunabilir

DPÜ ÖĞRENCİLERİ ÜNİVERSİTELERİNİ TANIYOR

Salgın nedeniyle uzun zamandır üniversitelerinden ayrı kalan öğrencilere yönelik düzenlenen oryantasyon programına katılan DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, öğrenci topluluklarının stantlarını tek tek gezdi. Kampüsteki çimlerde öğrencilere katılan Rektörü Uysal, şarkı ve türkülere eşlik etti

Kütahya Dumlupınar Üniversitesine(DPÜ) bu yıl kayıt yaptıran öğrencilerin, öğrenci toplulukları ve DPÜ’yü tanıması için Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından Emre Kuruoğlu Tırmanma Duvarı önünde Oryantasyon etkinliği gerçekleştirildi.

Oryantasyonda öğrenci toplulukları kurdukları stantlarda öğrencilere çalışmaları hakkında bilgi verdi ve yeni üye kayıtları gerçekleştirdi. Konserler ve çeşitli gösterilerin de yer aldığı iki gün süren etkinlik, salgın nedeniyle bir buçuk yıldır üniversiteden ayrı kalan öğrencilerin üniversiteyi ve toplulukları tanımasını sağladı.

TOPLULUKLARI TEK TEK GEZDİ

Oryantasyonun ilk gününde etkinlik alanını ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, öğrenci topluluklarına tek tek uğrayarak toplulukların çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Rektör yardımcısı Prof. Dr. Atilla Batur, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Özdilek ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Yusuf Ziya Beydüz de topluluklara yapılan ziyarette Rektör Uysal’a eşlik etti.

Oryantasyon etkinliği alanından bisikletle ayrılan Rektör Uysal, beraberindeki heyet ve öğrencilerle birlikte Rektörlük binasının önüne gelerek Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Sporun Gelişimi ve Şehirlerin Tanıtımı projesi kapsamında Üniversitede düzenlenen turnuvayı takip etti. Üniversiteden takımların yer aldığı ve çeşitli gösteri maçlarının da düzenlendiği turnuvada kısa bir gösteri maçı da yapan Rektör Uysal, turnuvayı ilk sırada bitiren Mimarlık Fakültesi sporcularına şampiyonluk kupasını verdi. Turnuvada ikinci olan Spor Bilimleri Fakültesi üçüncülüğü elde eden KTBMYO İtfaiyecilik programının ve dördüncü sırayı alan Güzel Sanatlar Fakültesini ödüllerini Prof. Dr. Uysal verdi.

Rektör Uysal, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın daveti üzerine oryantasyon etkinliğine katılan ve Rektörlük önüne geçerken konvoy oluşturan Türk Chopper Motosiklet Kulübü üyeleriyle de hatıra fotoğrafı çektirdi.

ÖĞRENCİLERİN ŞARKILARINA KATILDI

Daha sonra Mühendislik Fakültesi’nin önüne gelen Rektör Uysal buradaki yeşil alanda öğrencilerle oturarak sohbet etti. Çay ikramının yapıldığı ve Dekan Prof. Dr. Cengiz Karagüzel’in de katıldığı etkinlikte yeni akademik yılda tüm öğrencilere başarılar dileyen Uysal, aşı olunması yönündeki çağrısını yineledi. Rektör Uysal, ayrıca öğrencilerin sorunlarını da dinleyerek notlar aldı ve bu gibi buluşmaların daha da sürmesini istediğini söyledi. Rektör Uysal, öğrencilerle buluşmasında konuşmaların ardından bağlama eşliğinde şarkı ve türküler seslendirildi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

YOL GÖSTERECEK’

Okul bazlı değerlendirme raporunun kendileri için yol gösterecek bir kılavuz niteliği taşıdığını ifade eden milli Eğitim

HEYECAN DOLU ZİYARET

Arçelik Mini Garage, Origami/Krigami İstasyonu, 3D Tasarım İstasyonu, Robotik Kodlama İstasyonu, Mobil Uygulama İstasyonu, Nesnelerin İnterneti