/
4 dakikada okunabilir

KERMESİN GELİRİ KÜTÜPHANE OLACAK

Kütahya Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi tarafından Sevgi Yolu’nda düzenlen kermese katılan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kermesten elde edilecek gelir, farklı okullarımızda kütüphane kurulması için kullanılacak” ifadelerini kullandı.

Kütahya Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi farklı okullarda kütüphane oluşturmak amacıyla kermes düzenledi.

Kütahya Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesinin birlikte organize ettiği kermes geliri ile okullarda kütüphane kurulması sağlanacak.

Kermesin açılışında konuşan İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Kur’an-ı Kerim de iyiliğin karşılığının ancak iyilik olduğunun ifade edildiğini belirterek; “İslam dini, sosyal adaleti ve barışı, toplumsal dayanışmayı sağlamaya yönelik hayır yapma, sadaka verme gibi prensiplere son derece önem vermiştir. Bu konudaki dini emir ve tavsiyeler başkalarını kendisine tercih eden, toplumun menfaatlerini ön planda tutan diğerkâm bir insan tipinin geliştirilmesini hedeflemektedir” dedi.

‘HAYIRDA BULUNMAK

KUR’ANDA TEŞVİK EDİLİYOR’

Kur’an-ı Kerim’de birçok ayet-i kerimede hayır yapmak ve sadaka vermek konusunda emir ve teşviklerin yer aldığını dile getiren müftü Demirtaş, “Hz. Peygamber (S.A.V.)’in hadis-i şeriflerinde de bu konuyla ilgili tavsiye ve teşvikler yer aldığı gibi bizzat Hz. Peygamber başta olmak üzere ashab-ı kiramın bu doğrultuda uygulamalarına da şahit olmaktayız. Bizlerde Kütahya Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi olarak ülkemizin farklı illerindeki okullara kütüphane kurmak ve hayri hizmetler için kermes düzenledik emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Cumhuriyet Caddesi Sevgi Yolu üzerinde hafta sonu kurulan kermesi ziyaret eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş ile birlikte kermesi gezerek emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür etti.

‘AMACI ÇOK ANLAMLI’

Kermesin amacının çok anlamlı olduğunu ifade eden Başkan Alim Işık, “Kermesten elde edilecek gelir, farklı okullarımızda kütüphane kurulması için kullanılacak. Bu değerli amaca hizmet eden hemşehrilerimizi emekleri nedeniyle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen kermese destek olmak amacıyla alışveriş yapan Başkan Işık, kermes alanında vatandaşlarla da sohbet etti, çocukların fotoğraf çektirme taleplerini geri çevirmeyerek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

YOL GÖSTERECEK’

Okul bazlı değerlendirme raporunun kendileri için yol gösterecek bir kılavuz niteliği taşıdığını ifade eden milli Eğitim

HEYECAN DOLU ZİYARET

Arçelik Mini Garage, Origami/Krigami İstasyonu, 3D Tasarım İstasyonu, Robotik Kodlama İstasyonu, Mobil Uygulama İstasyonu, Nesnelerin İnterneti