2 dakikada okunabilir

‘1 KAN 3 CAN’

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Genç Kızılay Topluluğu, üniversite personeli ve öğrencilerini her gün kampüsün farklı bir noktasında konuşlanan Kızılay mobil kan bağışı aracında kan bağışına davet etti

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte faaliyetlerine hızlı bir giriş yapmak istediklerini belirten KSBÜ Genç Kızılay Topluluğu Başkanı Şeyma Karabıyık, “Bu sebeple 11-15 Ekim tarihleri arasında kan bağış aracımızı üniversite kampüsüne getirdik. ‘1 Kan 3 Can’ diyerek, üniversite öğrencilerin de kan bağışı oranını artırabilmek amacıyla üniversitemizde bulunan diğer toplulukları kan bağışı yapmaya davet ettik” dedi.

TATLI BİR REKABET

Davetlerine olumlu dönüş yapan topluluklarla beraber hareket ettiklerini ifade eden Şeyma Karabıyık, “Bu insani görevimizi yerine getirirken aramızda tatlı bir rekabet olması sebebiyle birbirimize meydan okuyarak kan bağışına çağırdık. 5 günün sonunda bizimle beraber 10 topluluk kan bağış kampanyamıza destek olacak. Bu süreçte emeği geçen KSBÜ ve KSBÜ SKS idaresi ile birlikte tüm topluluklara teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kızılay mobil kan bağışı aracı kampüs içinde her gün farklı bir konumda bulunuyor.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Sağlık haberleri