/
4 dakikada okunabilir

BAŞKAN IŞIK GÖREV SONLANDIRMALARINI YORUMLADI ‘NORMAL DEĞİŞİKLİKLER’


Her kamu kurum ve kuruluşlarında zamanla nöbet değişimi olarak adlandırılan değişiklilerin normal olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Bunlar gayet normal. Yorulan varsa yıpranan varsa yıpratılan varsa hepsini korumak benim görevim” dedi.
Türkhaber Televizyonu’nda yayınlanan Güzergah Programına katılan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Eski Başkan Yardımcıları Salih Özden ve İlyas Bahar’ın görev sonlandırmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
Hem Salih Özden hem de İlyas Bahar ile iki buçuk yıldır canla başla birlikte çalıştıklarını ifade eden Başkan Alim Işık, “Salih Hocam da geçen hafta Başkan Yardımcılığı görevini sonlandırdığımız İlyas Bahar Hocam da birçok hizmette emeği olan çok değerli iki arkadaşım. Ama bu idari görevler takdir edersiniz 5393 Sayılı Belediyeler Kanunu’nda Belediye Başkanının sorumluluğunda olup ben Salih Hocamın ve İlyas Hocamın görevlerini belirtilen tarihler itibariyle sonlandırdım. Şu anda belediye meclisimiz üyeleri kontenjanından seçilmiş olan üç başkan yardımcımız vardı. Birisi devam ediyor diğer ikisinin görevi sona erdi. Bunların yerine yenilerini atayabiliriz veya diğer memur kontenjanından devam eden üç başkan yardımcımızda da değişiklikler olabilir” dedi.
YIPRANANI KORUMAK BENİM GÖREVİM
Değişikliklerin her kamu kurum kuruluşunda zamanla olan “bayrak yarışı ya da nöbet değişimi” olarak tanımlanan görev değişiklileri olduğunu belirten Başkan Işık, “Bunun gündem olmasına gerek olmadığını düşünüyorum. Bakınız bugün her kamu kurum ve kuruluşunda görev değişiklikleri oluyor. Örneğin iki yeni vali yardımcımız atandı Kütahya’nın gündemine geldi mi? Okullarda birçok müdürü değişiklikleri oluyor. Ne oluyor da yani Kütahya Belediyesinde iki müdürü değiştiğinde ya da başkan yardımcısı değiştiğinde Kütahya’nın gündemine oturuyor. Bunlar gayet normal. Yorulan varsa yıpranan varsa yıpratılan varsa hepsini korumak benim görevim” ifadelerini kullandı.
İlyas Bahar’ın meclis üyesi olarak görevine devam ettiğine Salih Özden’in ise meclis üyesi olarak da çalışmak istemediğini söyleyen Işık, “Onun yerine yedekte olan bir arkadaşımız görevini devam ettiriyor. Bunlar olağan şeyler arkasında başka bir şey aramak, acaba bir gizli gündem yaratabilir miyiz diye bu gelişmelerin peşinden koşmak bizim için çok önemli olaylar değil biz çalımlarımız devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Resmi Kurumlar haberleri

ULAŞIMA ‘MASTER’ ÇÖZÜM

2023 yılında Kütahya’da iki yeni bulvarın açılacağını ifade eden Başkan Alim Işık, önümüzdeki hafta Osmangazi Üniversitesi

GENÇLER SORDU BAŞKAN CEVAPLADI

Boğaziçi Şehir Koleji’nin düzenlediği City Talk programında gençlerin sorularını cevaplayan Başkan Alim Işık, Kütahya’ya hizmet etmek