/
5 dakikada okunabilir

‘CUMHURBAŞKANIMIZA SÖZ VERDİK’

KSBÜ’nün kuruluş sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın küçük illerde ikinci bir üniversiteyi pek uygun görmediğine değinen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Cumhurbaşkanımıza söz verdik. KSBÜ çok büyüyecek. Bütün Türkiye ve dünyaya hizmet veren tematik bir üniversite olacak” dedi

Kütahya Akademisi, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı, Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Vali Ali Çelik’i ağırladı.

Kütahya Valisi Ali Çelik ve beraberindeki heyetle Prof. Dr. Veysel Eroğlu, DPÜ’yü ziyaret eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal ile buluştu.

Rektörlük makamında RektörProf. Dr. Kâzım Uysal, rektör yardımcıları Prof. Dr. Muammer Gavas ve Prof. Dr. Hasan Göçmez ve Genel Sekreter Miktat Bektaş tarafından karşılanan Prof. Dr. Eroğlu ve Vali Ali Çelik’e, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ile Adalet ve Kalkınma Partisi Kütahya İl Başkan Yardımcısı Yasemin Aşıkovalı Çakır eşlik etti.

Kütahya ile Afyonkarahisar illerinin gündeminin ele alındığı görüşmenin sonunda Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Eroğlu’na ziyaretin anısına çini biçiminde kaftan hediye etti. Ziyaret karşılıklı hediye sunumunun ardından tarafların çalışmalarında başarı dilekleri ile sona erdi.

KSBÜ’yü de ziyaret eden Prof. Dr. Eroğlu ve Kütahya Valisi Ali Çelik, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal diğer protokol üyeleri, akademisyenler ve davetlilerle programa katıldı.

YENİ KAMPÜS İHTİYACIMIZ KAÇINILMAZ

Prof. Dr. Eroğlu şükran borcunun olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, “KSBÜ’nün kuruluşunda Sayın Bakanımızın önemli bir katkısı bulunuyor. Sağlık Üniversitemizin kurulması için Cumhurbaşkanımıza durumu aktaran önemli kişi. Bizler de devletimizin sağladığı katkıları büyük bir teşekkürler karşılayarak, çalışmalarımızla büyüyoruz.” İfadelerini kullandı

KSBÜ’nün yeni bir kampüs ihtiyacının kaçınılmaz olduğuna değinen Rektör Kavuncu, “Seneye yeni kampüsümüzde merkezi derslik binasının inşaatına başlıyoruz. Kampüsümüzü, devletimizin desteğiyle hızlı bir şekilde tamamlamak istiyoruz.” diye konuştu.

KSBÜ ÇOK BÜYÜYECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın küçük illerde ikinci bir üniversiteyi pek uygun görmediğine değinen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şu ifadeleri kullandı: “Rektör Kavuncu’nun emekleri çok. Çok isabet oldu. KSBÜ çok büyüyecek. Cumhurbaşkanımıza söz verdik. Bütün Türkiye ve dünyaya hizmet veren tematik bir üniversite olacak diye söz verdik. İnşallah bunu gerçekleştireceğiz. Özellikle şu salgın döneminde sağlığın ne kadar önemli olduğu anlaşıldı. Sıhhatli olmayınca hiçbir şey olmuyor. Bütün sağlık personellerimiz pandemi dönemi müthiş bir fedakarlık gösterdi. Sağlık üniversitelerimizin değeri çok iyi anlaşıldı. Vural Hocamız muhteşem bir bilgiye sahip. Sağlık üniversiteleriyle bütün dünyaya fayda sağlamaya çalışacağız.“

DPÜ Rektörü Prof. Kazım Uysal ve KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek teşekkür ettiler.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

BU ALANDA SİGARA İÇİLMEZ!

Dumansız Kampüs projesi kapsamında DPÜ kampüsünde tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda ‘Sigara İçilmez’ sembolleriyle işaretlemeler