/
3 dakikada okunabilir

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİNİN YARDIMINA GİYSİBANK KOŞACAK

Kütahyalı hayırseverlerin destekleri ile ihtiyaç sahibi öğrencilerin kıyafet gereksinimlerini karşılayacak Giysibank yeniden açıldı. Giysibank’ı gezen DPÜ Rektörü Uysal, çalışanlardan öğrencilerin temel gereksinimlerinin karşılanması konusunda en üst düzeyde hassasiyet gösterilmesini istedi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından sosyal yardımlaşma projelerinden biri olarak 2019 yılında hayata geçen Giysibank, salgın döneminin ardından öğrencilerin yerleşkelere dönmesiyle kapılarını yeniden açtı.

İhtiyaç sahibi öğrencilerin giyecek gereksinimlerini karşılayabilmeleri amacıyla kurulan Giysibank, 2021-2022 Akademik Yılı ile birlikte yeniden Sosyopark’taki yerinde hizmet vermeye başladı.

RANDEVU ŞART

Giysibank’tan yararlanmak için öğrencilerin Kütahya Dumlupınar Üniversitesi E-Randevu sistemi olan randevu.dpu.edu.tr adresinden giriş yapmaları ve Giysibank’tan randevu almaları gerekiyor. Randevu saatinde mağazada bulunarak öğrenci kimliklerini gösteren öğrenciler, uygulamadan yararlanabilecekler. Öğrenciler bir yarıyılda üç farklı giysiyi alabilme hakkına sahip olacaklar.

Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal da Giysibank’ı ziyaret ederek çalışanlarla sohbet etti. Ziyareti sırasında Rektör Uysal’a, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Muammer Gavas, Prof. Dr. Atilla Batur, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Yusuf Ziya Beydüz’ün de eşlik etti.

EKSİLDİKÇE TAMAMLANACAK

Giysibank’taki ürünleri inceleyen Prof. Dr. Kâzım Uysal, öğrencilerin ilgisi ve mağazadaki stoklarla ilgili bilgiler aldı. Mağazada ürünlerin eksildikçe tamamlanması için ne gibi çalışmaların yapıldığı hakkında bilgi alan Rektör, öğrencilerin temel gereksinimlerinin karşılanması konusunda gereken hassasiyetin en üst düzeyde gösterilmesini istedi.

Türk Kızılay Derneği Kütahya Şubesi başta olmak üzere Kütahya’daki kamu kuruluşlarının, özel kurumların ve hayırseverlerin desteklerinin devam ettiği Giysibank’ın yeniden etkin olarak çalışmaya başladığını ifade eden Rektör, giyinme konusunda gereksinimleri olan öğrencilerimizin hiç çekinmeden Giysibank’a gelebileceklerini ve beğendikleri elbiseleri bedelsiz olarak alıp giysi ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini söyledi.

Rektör ziyaretinin sonunda Öğr. Gör. Yusuf Ziya Beydüz’e ve Giysibank çalışanlarına teşekkür etti.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

BU ALANDA SİGARA İÇİLMEZ!

Dumansız Kampüs projesi kapsamında DPÜ kampüsünde tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda ‘Sigara İçilmez’ sembolleriyle işaretlemeler