6 dakikada okunabilir

KALP SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILIYOR

Kütahya PARKHAYAT Hastanesi’nde bölgenin önemli bir ihtiyacının karşılayacak Kalp Sağlığı Merkezi’nin kısa süre içinde açılacağını belirten Hastane Koordinatörü Uğur Harmanda, bu sayede istihdamın da artacağını müjdeledi

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı, Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Kütahya Valisi Ali Çelik ParkHayat Kütahya Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Hastane ziyaretinde Hastane Koordinatörü Uğur Harmanda ve Başhekim Hilmi Koputan tarafından karşılanan heyet, hasta ve hasta yakınlarıyla görüşüp talep ve önerileri dinleyerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hastane çalışanlarıyla da görüşen Vali Çelik ile Eroğlu, PARKHAYAT Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Enis Arabacı’dan bilgiler aldı.

Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na Kütahya ziyareti dolayısıyla teşekkür eden Vali Ali Çelik, “Özellikle tüm illerimizin içme suyu alt şebekelerinin oluşturulması, tarımsal havzalarda sulama projelerinin üretilmesi konusunda tüm birikiminizi de memleketimiz için tüm illerimiz için harcamış olduğunuzdan dolayı memnuiyetimizi özellikle vurgulamak istedim. Yarınların suyla değerli olduğunu öngörerek çalışma hayatınızın en önemli kısımlarını bu alanda yoğunlaştırdınız” dedi.

‘BÖLGENİN İHTYACINI KARŞILAYACAK’

Türkiye de emeği çok büyün olan Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun kendilerine destek olmaya hazır olduğunu hissettiklerini ifade eden PARKHAYAT Gurubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Enis Arabacı, “2 yıldan bu yana Kütahya’da hastaneyi devam ettiriyoruz ve her dönem biraz daha üzerine çıkarılacak şekilde hamleler yapmaya çalışıyoruz. Sürekli bir yatırım halindeyiz. Elden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Zaten en iyisini yapmaya çalıştıktan sonra samimi ve içten bir şekilde istedikten sonra gerisi kendiliğinden gelmeye başlıyor. Gerçekten bu sayede bizim bu görüşümüzü anlayan hekim arkadaşlarımız bize katılmaya başladı. Geniş bir kadromuz oluştu. Bununla beraber önümüzdeki dönem için hastanenin ergonomomisini güçlendirmeye yönelik bir inşaat çalışmamız var. Bununla beraber gündemimizde bir iki ay içerisinde bölgenin kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi anlamında ihtiyacına önemli ölçüde destek olacak bir anjiyo ünitemizin açılışı var” şeklinde konuştu.

‘BİRÇOK ŞEHİRDEN HASTA ALIYORUZ’

Büyük bir heyecanla çalışma devam ettiklerini belirten Hastane Koordinatörü Uğur Harmanda, yatak sayısını artırmak için çalışma yürüttüklerine değindi. Şu an 335 kişinin çalıştığı ParkHayat Kütahya’da bir buçuk iki ay gibi kısa bir süre içerisinde açılacak Kalp Sağlığı Merkezi ile istihdamın 400’e ulaşacağını duyurdu. İki ay içinde köprü inşaatı da bittiğinde ulaşılabilirliğin artacağını belirten Harmanda, Eskişehir, Bozüyük, Harmancık gibi birçok il ve ilçeden hasta aldıklarını söyledi.

23 branşta 44 hekim 2 diyetisyen 1 psikolog ile hizmet verdiklerini ifade eden Başhekim Hilmi Koputan, “13 pandemi yoğun bakımı, 30 pandemi servis yatanıyla ilimizin salgınla mücadelesine katkı sağladık. Pandemi servisinde 2417 pandemi yoğun bakımında 436 hastayı takip ettik. Her hafta yaptığımız toplantılarda hem hastaları değerlendirdik hem güncel gelişmelerle tedavi protokollerimiz yeniledik” dedi.

İncelemeler sırasında Prof. Dr. Eroğlu ve Vali Ali Çelik’e İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, SGK İl Müdürü İsmail Sayar, Adalet ve Kalkınma Partisi Kütahya İl Başkan Yardımcısı Yasemin Aşıkovalı Çakır, PARKHAYAT Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Enis Arabacı eşlik etti.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Sağlık haberleri

VAKA SAYILARI DÜŞÜYOR

Kütahya’da vaka sayıları düşmeye devam ediyor. 6-12 Kasım haftasında 100bin kişide vaka sayısı 215,54 oldu. Sağlık

DİYABETİ FARK EDİN

14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde Vali Çelik ile bir araya gelen ‘Tip 1 Diyabet’li çocuklar diyabet