3 dakikada okunabilir

GÜVENLİK AÇIKLARININ ÇOĞU KULLANICI HATASI

Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitiminde konuşan Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Arpacı, bilginin, kurumun en değerli varlığı olduğu ve korunması gerektiğine vurgu yapıldı. Toplantıda oluşan güvenlik açıklıklarının büyük kısmının kullanıcı hatasından kaynaklandığına da değinildi

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından kurum personeline yönelik olarak düzenlenen Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi; Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda iki oturum halinde gerçekleştirildi.

Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Arpacı’nın açılış konuşması ile başlayan programda  personelin farkındalık seviyelerinin arttırılmasında en önemli maddelerden birinin düzenli olarak verilen eğitimler olduğuna vurgu yapıldı.

‘BİLGİ EN GEĞERLİ VARLIĞIMIZ’

Bilginin, kurumun en değerli varlığı olduğunu, korunması ve verimli kullanılmasının önemi için bu eğitimin düzenlendiğini açıklayan Bölge Müdür Yardımcısı Arpacı; eğitimin başarılı geçmesini diledi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Şube Müdürlüğünde Bilgisayar Mühendisi olarak görev yapan Mehmet Ali Bali ve Tekniker Cihan Yakut tarafından verilen eğitimlerde; bilgi ve bilgi güvenliği nedir, kurumsal bilgi güvenliği nasıl sağlanır, bilgi güvenliği ihlalleri nelere mal olur, personelden beklenenler, parola güvenliği, yedekleme, e-posta güvenliği gibi konular işlendi. Videolarla anlatımlar desteklendi ve konu hakkındaki sorular yanıtlanarak, fikir alışverişinde bulunuldu.

Oluşan güvenlik açıklıklarının büyük kısmının kullanıcı hatasından kaynaklandığının vurgulandığı eğitim, personelin farkındalığının artırılması açısından oldukça verimli geçti.

Tüm İşletme Müdürlüklerinde devam edecek eğitimlere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Şube Müdürü Fethi Şentürk, Şube Müdürleri, Orman İşletme Şefleri ve Kurum personeli katıldı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Asayiş haberleri

KADIN TORBACI YAKALANDI

Kadın uyuşturucu taciri bavulunda 504 gram metamfetamin ile Afyonkarahisar-Kütahya karayolu üzerinde yakalandı. Operasyon anı ise polis