2 dakikada okunabilir

VAKA SAYILARI DÜŞÜŞE GEÇTİ

Geçtiğimiz hafta yüz bin kişide 435,24 olarak belirlenen vaka sayısı haftalar sonra Kütahya’da ilk kez düşüşe geçerek 2-8 Ekim haftasında 100 bin kişide 397,44 oldu. Yeni vakalar arasındaki genç nüfusun oranına dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üniversite öğrencileri arasında aşılanma oranının artması gerektiğini vurguladı

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca, haftalık vaka sayılarını açıkladı. Kütahya’da haftalardır artan vaka sayılarının bu hafta düşüşe geçmesi yüreklere su serpti.

Kütahya’da 25 Eylül – 1 Ekim haftasında 100bin kişide 435,24 olarak belirlenen vaka sayısı 2-8 Ekim haftasında düşüşe geçerek 397,44 oldu. Vaka sayıları azalsa da Kütahya, Ege bölgesinde hala zirvede bulunuyor.

UMULAN OLMADI

Yeni vakalar içinde gençlerin oranının artış gösterdiğini belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Umulanın aksine, üniversite öğrencilerimiz arasında aşılanma oranı düşük. Sağlıklı bir eğitim ortamı için gençlerimiz aşılarını aksatmadan yaptırmalı. Toplum, bütün gençlerinin aşı olarak mücadeleye katılmalarını bekliyor.” ifadelerini kullandı.

2-8 Ekim arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 il ise Giresun, Ordu, Ardahan, Kastamonu, Çorum, Samsun, Tokat, Amasya, Kahramanmaraş, Karabük olarak açıklandı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Sağlık haberleri

VAKA SAYILARI DÜŞÜYOR

Kütahya’da vaka sayıları düşmeye devam ediyor. 6-12 Kasım haftasında 100bin kişide vaka sayısı 215,54 oldu. Sağlık

DİYABETİ FARK EDİN

14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde Vali Çelik ile bir araya gelen ‘Tip 1 Diyabet’li çocuklar diyabet