//
5 dakikada okunabilir

KÜLTÜREL PROJELERE DESTEĞE DEVAM

“Kadınlarımız El Sanatları İle Rehabilite ve Meslek Sahibi Oluyor” projesi kapsamında açılan kurslara katılan 80 kadınının sertifika sahibi olduğu törende konuşan ZAFER Genel Sekreteri Veli Oğuz, “Yaratıcı kültürel endüstrilerin gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Zafer Kalkınma Ajansı (ZAFER) tarafından koordine edilen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında hazırlanan “Kadınlarımız El Sanatlarıyla Rehabilite ve Meslek Sahibi Oluyor” projesi kapsamında açılan kursları başarıyla tamamlayan 80 kursiyer sertifikalarını törenle aldı.

80 KADIN SERTİFİKA ALDI

Ala Konağı’nda Kütahya Valiliği, Kütahya Çiniciler ve El Sanatları Esnaf Odası, İŞKUR İl Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde kadınlara yönelik açılan çini, seramik, nakış ve iğne oyası ve çamur şekillendirme kursları tamamlandı. Kurslarını başarıyla tamamlayan 80 kadın kursiyer için sertifika takdim töreni düzenlendi.

Törene; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Zafer Kalkınma Ajansı (ZAFER) Genel Sekreteri Veli Oğuz, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Fatma Uz, İŞKUR İl Müdür Vekili Hüsnü Balcı, Kütahya Çiniciler ve El Sanatları Esnaf Odası Başkanı Sadık Erilbaylı ile ilgili kurum müdürleri, kursiyerler ve eğitmenler katıldı.

Engelli çocuklarının bakımını üstlenen, dul ve yeterli geliri olmayan, işsiz kadınlar başta olmak üzere Kütahyalı kadınların rehabilite ve meslek sahibi olmalarının amaçlandığı “Kadınlarımız El Sanatları İle Rehabilite ve Meslek Sahibi Oluyor” projesi ile restore edilen tarihi konakta toplamda 5 atölye oluşturuldu. Ayrıca psikolog ve sosyal çalışmacılar tarafından belirli günlerde kadınlara yönelik rehabilitasyon hizmeti sunuldu.

ZAFER’DEN 1 MİLYON’U AŞAN

HİBE DESTEĞİ

1 milyon 303 bin TL’lik projeye 1 milyon 150 bin TL hibe desteği veren Zafer Kalkınma Ajansı’nın Genel Sekreteri Veli Oğuz, sertifika töreninde açıklamalarda bulundu.

3 yılda 36 projeye 45 milyon TL destek sağladıklarını 65 milyon TL yatırımın hayata geçirildiğini belirten Veli Oğuz, projeler kapsamında 2bin600 eğitim, bin300 istihdam sağlanacağını, 31 atıl binanın kamuya kazandırılacağını dile getirdi. Oğuz, “Ajans olarak verdiğimiz destekler ve paydaşlarımız ile birlikte geliştirdiğimiz projeler ile yaratıcı kültürel endüstrilerin gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullanan Veli Oğuz, Kütahya Valiliği, Fotoğrafçılar, Çiniciler ve El Sanatları Esnaf Odası, İŞKUR İl Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne katkılarından dolayı teşekkür etti.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

BU ALANDA SİGARA İÇİLMEZ!

Dumansız Kampüs projesi kapsamında DPÜ kampüsünde tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda ‘Sigara İçilmez’ sembolleriyle işaretlemeler