/
7 dakikada okunabilir

ÇOCUKLARIMIZI ZEHİRLEYENLERE GÖZ AÇTIRMAYALIM

Madde bağımlılığı ile mücadele devletin uç beyleri olarak tanımladığı muhtarlarla güç birliği içinde hareket etmenin önemine dikkat çeken Vali Ali Çelik, muhtarların mahallelerdeki geri bildirimlerinin kendileri için çok değerli olduğunu belirtti. Vali Çelik, “Bunun yolu da herkesi can kulağıyla dinlemek” dedi.

19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında Kütahya’da birçok etkinliğe imza atıldı. Sabahın erken saatlerinde Vali Ali Çelik, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, daire müdürleri ile muhtarların katılımıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan etkinlikler gün boyu devam etti.

Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal’ın çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Muhtarların devletin uç beyleri olduğunu söyleyen Vali Ali Çelik, “Demokrasinin temel taşı, vatandaşımızın en kolay temas noktası olan ve devletimizi temsil eden muhtarlarımız birer kamu görevlisidir. Muhtarlarımızın sorumluluklarının bilincinde olmasından, çalışmalarından ve birlikteliklerinden memnuniyet duyuyorum” dedi.

‘OKUL DEVAMLILIĞINI TAKİP EDİN’

Gençlerin madde bağımlılığı ve zararlı alışkanlıklardan korunması için muhtarlarla güç birliği yapmanın öneminde değinen Vali Çelik, gençlerin okula devamlılığı konusunda muhtarların takipçi olmasını istedi. Çelik, “Çocuklarımızı zehirleyen insanlara göz açtırmamalıyız” diye konuştu.

Muhtarlar Günü sebebiyle Muhtarlar Derneğini ziyaret eden Vali Çelik, Dernek Başkanı Kadir Mandal’dan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunlarını ve ihtiyaçlarını dinleyen Vali Ali Çelik, 13 köy ve bir mahalle muhtarının katıldığı toplantıda ihtiyaçları dinleyip kurum müdürleriyle yerinde çözüm üreten Vali Ali Çelik, diğer taleplerin çözümü için de ilgili yetkilileri arayarak çözüme kavuşturulması talimatını verdi.

Simav Koyunoba Köyü Muhtarı Mustafa Aslantaş, Aşağıdolaylar Köyü Muhtarı Ramazan Çaka, Şenköy Muhtarı İsmail Barındık, Karacaören Köyü Muhtarı Mehmet Göktepe, Gövem Köyü Muhtarı Mehmet Atasoy, Emet Düşecek Köyü Muhtarı Ali Koç,  Çerte Köyü Muhtarı Ramazan Öztürk, Gediz Vakıf Köyü Muhtarı Ali Uzun, Arslanlı Köyü Muhtarı Bilal Sarı, Erdoğmuş Köyü Muhtarı Mehmet Aktürk, Kirazpınar Mahallesi Muhtarı Doğan Kuru’nun ihtiyaçlarını ve taleplerini ilettiği toplantıya; Vali Yardımcısı Aydın Börü, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak ile ilgili daire müdürleri katıldı.

Kütahya protokolü son olarak 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlama programı kapsamında Kütahya Valiliği tarafından düzenlenen yemekte köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2015 yılında 19 Ekim’i Muhtarlar Günü olarak ilan ettiğini hatırlatan Vali Çelik, muhtarların özlük haklarının iyileştirilmesi, sosyal güvenlik sistemi içerisine dahil edilmeleri gibi birçok yenilikçi adıma dikkat çekti.

VATANDAŞA UZANAN EN KISA MESAFE

Muhtarın vatandaşa uzanan, dokunan, temas eden en kısa mesafe olduğunu ifade eden Vali Çelik, Muhtarlık karşılığı çok olmayan; ama duası bol olan bir iş. Sahadaki tüm muhtarlarımıza göstermiş oldukları çaba ve vatandaşlarımızın dertleriyle dertlenmelerinden dolayı özellikle şükranlarımı arz etmek istiyorum” diye konuştu. Muhtarların sahadaki tespit ve geri bildirimlerinin önemine dikkat çeken Vali Çelik, “Sahadan gelen bildirimleri sağlıklı alabilirseniz doğru kararları zamanında uygulayabilirsiniz. Bunun yolu da herkesi can kulağıyla dinlemek. İdarecilerin, idari karar mekanizması içindeki insanların dinlemesi gerekiyor. İmar işleri başta olmak üzere orada yaşayan insanların sorunlarına kadar dinleyerek çözüm için çaba sarf etmelisiniz. Bu, idareciler olarak bizim şiarımız olmalı” dedi.

Yemeğe; Vali Ali Çelik’in yanı sıra Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Vali Yardımcıları Mustafa Güney ile Aydın Börü, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal ile yönetim kurulu üyeleri, köy ve mahalle muhtarları ile bazı daire müdürleri katıldı. Program, halk oyunları gösterisinin ardından sona erdi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Asayiş haberleri

KADIN TORBACI YAKALANDI

Kadın uyuşturucu taciri bavulunda 504 gram metamfetamin ile Afyonkarahisar-Kütahya karayolu üzerinde yakalandı. Operasyon anı ise polis