3 dakikada okunabilir

İHA PİLOTU OLMAK İSTEYENLERE DPÜSEM’DEN MÜJDE

Pek çok sektörde yaygın şekilde kullanılan İHA-0 ve İHA-1 Pilotluk Eğitimleri için düğmeye basan DPÜSEM ilk eğitimi için başvuruları bekliyor.  Yasal yaş sınırının İHA-0 için 12, İHA-1 için ise 15 olduğuna dikkat çeken DPÜSEM Müdürü Öğr. Gör. Bülent Gül, 5 Kasım tarihinde sona erecek başvurular hakkında bilgi verdi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde (DPÜSEM), verilecek İHA-0 ve İHA-1 Pilotluk Eğitimleri 11-14 Kasım tarihlerinde başlayacak.

Kütahya’daki İHA 0 – İHA 1 Ticari Pilotluk Eğitimi verebilecek ilk ve tek kuruluş olan DPÜSEM Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden aldığı yetkinin ardından İHA-0 ve İHA-1 Pilotluk örgün ve uygulamaları eğitimlerini başlatıyor.

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI

SEMALARDA YÜKSELECEK

DPÜSEM Eğitim Salonlarında verilecek ilk eğitimin tarihi 11-14 Kasım olarak belirlendi.

Azami kalkış ağırlığı 500 gr ile 4 kg aralığına kadar olan İHA-0’ler ile 4 kg ile 25 kg aralığında olan İHA-1’ler için pilotluk eğitiminin verileceği merkezde İHA-1 Eğitimi alanlar aynı zamanda İHA-0 eğitimini almış olacaklar. Kütahya’da bu eğitimi verebilecek ilk ve tek kuruluş olduklarının altını çizen DPÜSEM Müdürü Öğr. Gör. Bülent Gül, “İHA-0 için asgari yaş sınır 12, İHA-1 için ise 15’tir. 18 yaşından küçük kursiyerlerin başvurularının geçerli sayılabilmesi için velileri tarafından noter onaylı taahhütname almaları gerekiyor” dedi.

SON TARİH 5 KASIM

İHA-1 eğitiminin başvurularını uzaktanegitimdpusem.dpu.edu.tr adresinden yapıldığını belirten Öğr. Gör. Bülent Gül, İHA-0 Eğitimleri için ise adaylar Whatsapp hattımız üzerinden bizle iletişime geçebilirler. Eğitimlerle ilgili daha fazla ayrıntı ve başvuru süreci hakkında bilgi almak için uzaktanegitimdpusem.dpu.edu.tr adresini ziyaret edebilir ya da 05374432817 numaralı Whatsapp hattından DPÜSEM’e ulaşabilirsiniz. Pek çok sektörde yaygın şekilde kullanılan İHA’ları kullanabilmek ve bunu belgeleyen bir sertifikaya sahip olmak isteyenleri eğitimlerimize bekliyoruz.”ifadelerini kullandı. Sivil havacılığa ilgi duyan herkesin katılabileceği eğitimlere başvuru için son tarih 5 Kasım.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

BU ALANDA SİGARA İÇİLMEZ!

Dumansız Kampüs projesi kapsamında DPÜ kampüsünde tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda ‘Sigara İçilmez’ sembolleriyle işaretlemeler